Naslovnica Vijesti Sisak Vidoviću potpora Picule, Hrelje i Orkana

Vidoviću potpora Picule, Hrelje i Orkana

Posljednjeg dana službene kampanje za Sisačko-moslavačkog župana Davorko Vidović još se jednom predstavio i iznio svoje viđenje razvoja te unaprjeđenja županije, a podršku njegovoj kandidaturi su tom prilikom izrazili i europarlamentarac Tonino Picula, umirovljeni pukovnik Hrvatske vojske Ivica Pandža Orkan te predsjednik Hrvatske stranke umirovljenika Silvano Hrelja.

U svom izlaganju Davorko Vidović naglasio je kako u kampanji nije davao nerealna obećanja poput zaustavljanja poplava i neostvarivih i načelnih programa. Ono što nudi biračima njegovo je iskustvo i znanje, vizija razvoja gospodarstva županije te iskrena briga i ljubav prema svom zavičaju.

„Nadam se da će stanovnici županije na ovim izborima birati ljude prema njihovim kvalitetama i životnim uspjesima, i da neće biti instrument stranačke mašinerije. Vjerujem da ću po tim ključnim karakteristikama biti prepoznat kao bolji kandidat i da će u nedjelju građani odvojiti svoje vrijeme i meni dati priliku da vratim izgubljeni ugled i pokrenem našu županiju. Moja poruka: našoj županiji treba više odgovorne i funkcionalne javne vlasti, potrebno nam je okupljanje a ne razdvajanje. Nužno je aktiviranje svih ljudi koji u svom području mogu pomoći.

Vidovićev cilj u mandatu je uzdignuti županiju barem za jedno mjesto po svim parametrima učinkovitosti. Za to je preduvjet da se prestane manipulirati i plašiti ljude jer jedino svi zajedno možemo preokrenuti lošu situaciju koju imamo po svim pokazateljima u našoj županiji.

Podršku životnom i političkom putu Davorka Vidovića dali su govornici na održanoj konferenciji za medije. Ivica Pandža Orkan svoju je podršku obrazložio s tri slikovita razloga: „Davorko je hrabro branio svoj zavičaj i domovinu, njegovo političko iskustvo i mudrost zbog kojih ima ugrađenu odgovornost, vodit će uspješnoj suradnji sa županijskom skupštinom u cilju što kvalitetnijeg služenja stanovnicima naše županije. Njegov protukandidat se nije iskazao ni u Domovinskom ratu o čemu svjedoči i knjiga uvaženog dr. Đure Šterka “Liječnik u hrvatskom domovinskom ratu. Dodatno, njegova želja da bez podrške u Županijskoj skupštini postane župan znači novu političku destabilizaciju u županiji i građane će koštati nekoliko novih milijuna kuna”, izjavio je Orkan.

Predsjednik Hrvatske stranke umirovljenika Silvano Hrelja osvrnuo se na teško stanje i lošu socijalnu sliku Sisačko-moslavačke županije i izrazito visoku nezaposlenost. Istaknuo je veliko iskustvo i stručnost Davorka Vidovića kao odličnog ministra rada i socijalne skrbi i kao čovjeka koji je najbolji odabir za popravljanje socijalne slike Sisačko-moslavačke županije: „Davorko je kao ministar bio ključan za velike pomake u sustavu koji još i danas daju rezultate. Pomogao je primjerice pokretanju ustanove za zapošljavanje ljudi s invaliditetom u Puli, uveo je svim umirovljenicima dodatke na mirovinu na temelju kojih je u posljednjem desetljeću umirovljenicima isplaćeno više od 20 milijardi kuna. S obzirom na teško stanje u županiji, poručujem stanovnicima da kada imate čovjeka od iskustva, nije isplativo eksperimentirati”.

“Svaka vlast mjeri se u tri dimenzije: odnos prema javnom novcu, prostoru i javnosti. Davorko je prošao sve stres testove u tim dimenzijama. Davorko se nikad nije obračunavao s ljudima, a mnogi su se obračunavali s njim. On je transstranački kandidat. Srozan je ugled institucija, Davorko to neće činiti. Građani s pravom glasa se u nedjelju trebaju pretvoriti u birače i odlučiti o svom kandidatu jer trebaju imati na umu da i lošu vlast najčešće biraju dobri ljudi. Neka tako ne bude u ovoj županiji ovu nedjelju – Davorko Vidović je zaista kako to slogan kampanje govori, dokazao da je svoj i vaš, ali i naš”, rekao je na kraju europarlamentarac Tonino Picula.

Komentirajte