Naslovnica Sport Ostali sportovi AK “Moslavina u pokretu” uspješna u Čigoču

AK “Moslavina u pokretu” uspješna u Čigoču

U povodu Dana sela roda Čigoč, prvog Europskog sela roda u Europi, u subotu 28.06. 2014. četvrtu godinu za redom organizirano je atletsko druženje u netaknutoj prirodnoj ljepoti Parka prirode Lonjsko polje koje organizira AK Marathon 2006.

Atletske utrke “Hodaj i trči u Čigoču, Europskom selu roda” održane su pod pokroviteljstvom Grada Siska, Sisačko-moslavačke županije, generalnim sponzorstvom SPLITSKE BANKE, a uz potporu Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost.

Ukupno je nastupilo 76 sudionika a među njima i trkači iz AK Moslavina u pokretu koji su ostvarili na oba dvije utrke 5 i 10 km. vrlo dobre rezultate.

Pobjednički pehar, zlatnu medalju, diplomu, na trci na 9.700 metara iz ruku predstavnika Generalnog sponzora SPLITSKE BANKE primio je HRVOJE HABUŠ, član AK SINJ,(41:22). Drugo mjesto osvojio je ZORAN POZNANOVIĆ član AK Agram (41:40) a brončanu medalju MARIJAN CINDRIĆ član AK Vrbovec (41:59).

Marko Cestarić iz AK MOSLAVINA U POKRETU vrlo dobar na utrci 10 km. sa rezultatom 44 minute.

Kod žena u vremenu 52:15 prvo mjesto osvojila je MAJA VRBAN članica AK Maksimir. Druga je u cilj dotrčala je GORDANA BLAGUS članica AK Marathon 2006 ( 58:52) a brončano odličje pripalo je ANI KRESOJEVIĆ članici AK Maksimir (1:00:43).

Pobjednik utrke na 4.850 metara je DANIJEL DIKŠIĆ član MK Velika Gorica (20:23), drugoplasirani je FILIP TURKALJ član AK MOSLAVINA U POKRETU (21:41), treći je u cilj utrčao MATKO MARENIĆ član AK MOSLAVINA U POKRETU (21:59) dok je Zdravko Coha AK MOSLAVINA U POKRETU ( 22:42) osvojio nezahvalno četvrto mjesto.

Kod žena pobjednica je NINA TIŠLERIĆ (25:23) , drugo mjesto osvojila je MAJA TOMINAC iz Petrinje (26:23). Treće u cilj utrčala je MARIJA VUKOVIĆ članica AK MOSLAVINA U POKRETU (27:46).