Naslovnica Sport Ostali sportovi Kristijan Šimatić peti na Europskom prvenstvu za juniore

Kristijan Šimatić peti na Europskom prvenstvu za juniore

Hrvač Petrinje i Hrvatske juniorske reprezentacije Kristijan Šimatić ostvario je odličan rezultat na Europskom prvenstvu osvojivši 5. mjesto u kategoriji do 60 kg. Šima je u 1/8 finala pobIjedio slovenca Trbulin Filipa 6:0  a u 1/4 finalu tIjesno gubi  rezultatom 4:3 od armenca Gavorga Gharibyana  ( osvajača 2 bronce i 1 zlata na prvenstvima europe) koji je na ovom natjecanju došao do još jednog naslova evropskog prvaka.

U repasažu pobjeđuje nadmoćno tušem srebrenog sa prvenstva europe 2013 moldavca Alexandrua Biciua da bi u borbi za treće mjesto izgubio od rusa Lokyaeva, Dshambulata.

Šima je pokazao vrhunsko hrvanje a osvojeno  5. mjesto ulijeva nadu za postizanje još boljeg rezultata i to već u kolovozu kada će se u Zagrebu održati Svjetsko prvenstvo za juniore  (05 -10.08 2014)