U važnoj utakmici za obje momčadi, Segesta je golovima Hrnčevića (63. i 79. minuta) pobijedila ekipu Solina.
Valja istaknuti da je kod oba pogotka asistent bio Matej Dumbović, a da je za konačan rezultat vrlo zaslužan i vratar Segeste Dean Dolenčić, koji je danas nosio i kapetansku traku. Izuzetnim je refleksnim reakcijama sačuvao svoju mrežu netaknutom.
Staroj dami ovo je četvrta pobjeda u nizu i sada bodovno oporavljena i s mnogo manje tereta na plećima odlazi u goste posljednjoj na ljestvici Zelini (subota, 26. travnja u 17:30 sati). Na Gradskom stadionu Sisak, na kojem se danas okupilo standardnih 300-njak gledatelja, za crveno-bijele ponovno će se navijati u srazu protiv Sesveta (subota, 3. svibnja u 17:30 sati).
Sisak, 22. travnja 2014.
2. HNL – 29. kolo
HNK Segesta – NK Solin 2:0 (0:0)
Sudac: Tomislav Bionda (Zagreb), pomoćnici: Jerko Crnčić (Vrbovec) i Dalibor Meić (Velika Gorica), 4. sudac: Tino Krečak (Velika Gorica)
Delegat: Martin Šarić (Dugo Selo)
HNK Segesta:
Dolenčić, Rožman, Milanović, Borković, Dumbović (80. Tabaković), Geng, Arsenić, Zenuni, Svetopetrić (90. Eller), Marković (52. Hrnčević), Zeba
Trener: Valentin Barišić
NK Solin:
Višić, Šunjić, Čule, Bilonić (61. Kotromanović) , Sablić, Kuzmanić, Balić, Marčić (12. Repić), Radovniković, Turkalj, Mišić (86. Pavlinović)
Trener: Krešimir Sunara


