Uručene nagrade Zaklade Iskra

- Advertisement -

Zaklada „Iskra” za nadarenu djecu, učenike osnovnih i srednjih škola, dodijelila je godišnje nagrade za 2013. godinu.

Po 7.000 kuna, dobilo ih je njih 23-je, a ove godine najviše djece je iz Siska, njih 8, zatim 6 iz Kutine, 4 iz Novske, po dvoje iz Petrinje i Popovače, te jedno iz Lipovljana, odnosno 10 osnovnoškolaca, 12 srednjoškolaca i jedan student prve godine fakulteta.

Dobitnici su:

KATJA GRUJIĆ, Novska, 17 godina, odlična učenica trećeg razreda Srednje škole Tina Ujevića Kutina, prirodoslovno-matematička gimnazija, osvojila 1. mjesto na državnom natjecanju iz hrvatskog jezika u Zadru, 1. mjesto na županijskom natjecanju iz latinskog jezika, 2. mjesto na županijskom natjecanju iz biologije, 3. mjesto na županijskom natjecanju iz engleskog jezika.

REBECCA BJELANOVIĆ, 10 godina, iz Novske, odlična učenica petog razreda Osnovne škole Novska, osvojila prvu nagradu na 8. međunarodnom natjecanju u MusilediPiave, ova pijanistica redovito briljira na svim nastupima na kojima se pojavi i brani boje SMŽ i Novske.

SEBASTIJAN DEBELJAK, 11 godina, iz Novske, odličan učenik petog razreda Glazbene škole u Novskoj, osvojio drugu nagradu na 8. međunarodnom glazbenom natjecanju u MusilediPiave u Italiji.

MARTA ŠVIRTLICH, 13 godina, iz Kutine, odlična učenica 7. razreda Osnovne škole Mato Lovrak Kutina i 6. razreda Osnovne glazbene škole Borisa Papandopula Kutina, osvojila 2. nagradu u I. Kategoriji discipline trio na 50. hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe u Opatiji i 2. nagradu u I. Kategoriji disciplina solfeggio na 51. hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa u Dubrovniku.

IVA TOPIĆ, 14 godina, iz Kutine, četvrti put dobitnica godišnje nagrade Zaklade Iskra, odlična učenica 8. razreda Osnovne škole Zvonimira Franka Kutina i 6. razreda Osnovne glazbene škole Borisa Papandopula Kutina, osvojila 2. nagradu u I. Kategoriji discipline trio na 50. hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe u Opatiji.

ANTONIO KATUŠIĆ, 12 godina, iz Novske, odličan učenik šestog Osnovne škole Novska, osvojio drugu nagradu u II. Kategoriji disciplina bisernica na 51. hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa u Dubrovniku.

MATEJA PAVLOVIĆ SENČIĆ, 19 godina, iz Siska, studentica prve godine Fakulteta političkih znanosti Sveučilišta u Zagrebu, osvojila prvo mjesto na državnom natjecanju i smotri Opisujemo sustave učenica i učenika srednjih škola.

MARCELA-MARIA SKRBIN, 17 godina, iz Siska, četvrti puta dobitnica Godišnje nagrade Zaklade „Iskra”, odlična učenica 3. razreda Gimnazije Sisak, opći smjer, osvojila 3. mjesto na državnom natjecanju iz hrvatskog jezika u Zadru, sudjelovala na županijskom natjecanju iz engleskog jezika, sudjelovala na županijskom natjecanju iz biologije, osvojila 2. mjesto na županijskom natjecanju iz latinskog jezika.

FILIP KUSTURA, 15 godina, iz Kutine, odličan učenik prvog razreda Srednje škole Tina Ujevića u Kutini, sudjelovao na državnom natjecanju Ekološki kviz “Lijepa naša” u Starigradu-Paklenica, osvojio drugo mjesto na županijskom natjecanju iz geografije, osvojio treće mjesto na županijskom natjecanju iz matematike, sudjelovao na županijskom natjecanju iz hrvatskog jezika.

ANTONIO MATOŠEVIĆ, 17 godina, iz Siska, četvrti puta dobitnik godišnje nagrade Zaklade „Iskra”, odličan učenik trećeg razreda XV. Gimnazije, Zagreb, osvojio 2. mjesto na državnom natjecanju iz hrvatskog jezika u Zadru, sudjelovao na županijskom natjecanju iz latinskog jezika.

BENJAMIN ŠVIRTLICH, 15 godina, iz Kutine, odličan učenik 1. razreda Srednje škole Tina Ujevića Kutina, osvojio 1. mjesto u kategoriji elektronika na 55. natjecanju mladih tehničara Republike Hrvatske i 1. smotri mladih poduzetnika u Primoštenu, osvojio 2. nagradu u I. Kategoriji discipline trio na 50. hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe u Opatiji.

LORNA OBUĆINA, 12 godina, iz Siska, odlična učenica sedmog razreda Osnovne škole Galdovo i šestog razreda Glazbene škole Frana Lhotke u Sisku, osvojila 1. nagradu u II. Kategoriji disciplina solfeggio na 51. hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa u Dubrovniku.

PETRA ŠKET, 16 godina, iz Popovače, četvrti puta dobitnica godišnje nagrade Zaklade „Iskra”, odlična učenica 3. razreda Srednje škole Tina Ujevića Kutina, opća gimnazija i 4. razreda srednje Glazbene škole Frana Lhotke u Sisku, osvojila 3. nagradu na međunarodnom glazbenom natjecanju u Goriziji u Italiji, njen je instrument klavir.

MARIJA ĆOSIĆ, 15 godina, iz Lipovljana, odlična učenica prvog razreda Srednje škole Tina Ujevića Kutina, osvojila prvo mjesto na državnom natjecanju “Lijepa naša” u Starigradu Paklenica, osvojila prvo mjesto na županijskom natjecanju iz geografije, osvojila prvo mjesto na županijskom natjecanju iz povijesti, osvojila treće mjesto na županijskom natjecanju iz biologije, osvojila drugo mjesto na međužupanijskoj “Vjeronaučnoj olimpijadi”.

TENA UMLJENOVIĆ, 12 godina, iz Siska, odlična učenica šestog razreda Osnovne škole 22. lipnja Sisak, osvojila drugo mjesto u kategoriji maketarstvo i modelarstvo na 55. natjecanju mladih tehničara Republike Hrvatske i 1. smotri mladih poduzetnika u Primoštenu.

ANTONIJA JURIŠIĆ, 14 godina, iz Popovače, odlična učenica osmog razreda Osnovne škole Popovača, osvojila prvo mjesto na XIV. državnom natjecanju iz povijesti u Lovranu, sudjelovala na županijskom natjecanju iz hrvatskog jezika.

VILIM LENDVAJ, 14 godina, iz Popovače, odličan učenik 8. razreda Osnovne škole Popovača, osvojio 1. mjesto u kategoriji robotika na 55. natjecanju mladih tehničara Republike Hrvatske i 1. smotri mladih poduzetnika u Primoštenu, osvojio 1. mjesto na državnom natjecanju iz informatike i računalstva (Infokup) za 7. razrede osnovnih škola u kategoriji LOGO u Primoštenu, osvojio 2. mjesto na državnom natjecanju iz kemije, osvojio 1. mjesto na županijskom natjecanju iz geografije, osvojio drugo mjesto na županijskom natjecanju iz matematike.

GRIGOR BAŽDAR, 19 godina, iz Siska, student prve godine Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i 4. razreda Umjetničke škole Franje Lučića u Velikoj Gorici, osvojio 1. nagradu u IV. Kategoriji disciplini suvremeni ples na 50. hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa u Dubrovniku.

IVAN SABLIĆ, 18 godina, iz Siska, odličan učenik četvrtog razreda Tehničke škole Sisak, osvojio zlatnu plaketu na 10. međunarodnoj izložbi inovacija ARCA 2012. u pojedinačnoj kategoriji – quadrocycle, osvojio srebrnu plaketu na 6. međunarodnom sajmu inovacija, novih ideja, proizvoda i tehnologija u Zagrebu za Teslin transformator.

LUKA POSILOVIĆ, 14 godina, iz Petrinje, odličan učenika prvog razreda Srednje škole Petrinja, sudjelovao na državnom natjecanju iz biologije u Zadru, osvojio drugo mjesto na županijskom natjecanju iz fizike, osvojio drugo mjesto na županijskom natjecanju iz njemačkog jezika, osvojio treće mjesto na županijskom natjecanju iz kemije, osvojio treće mjesto na županijskom natjecanju iz engleskog jezika.

NIKA ŠPOLJARIĆ, 13 godina, iz Kutine, odlična učenica sedmog razreda Osnovne škole Zvonimira Franka iz Kutine, osvojila drugo mjesto u kategoriji graditeljstvo na 55. natjecanju mladih tehničara Republike Hrvatske i prvo mjesto na smotri mladih poduzetnika u Primoštenu.

IVONA MARTINOVIĆ, 14 godina, iz Siska, odlična učenica 1. razreda XV. Gimnazije u Zagrebu, osvojila 4. mjesto na državnom natjecanju iz astronomije u Požegi, sudjelovala na županijskom natjecanju iz hrvatskog jezika, osvojila treće mjesto na županijskom natjecanju iz matematike.

MISLAV GLIBO, 17 godina, iz Kutine, četvrti puta dobitnik godišnje nagrade Zaklade „Iskra”, odličan učenik četvrtog razreda Srednje škole Tina Ujevića, Kutina, prirodoslovno-matematička gimnazija, osvojio zlatnu medalju na 10. međunarodnoj olimpijadi iz geografije u Kyotu, u Japanu, osvojio prvo mjesto na državnom natjecanju iz hrvatskog jezika u Zadru, osvojio prvo mjesto na županijskom natjecanju iz kemije, osvojio prvo mjesto na županijskom natjecanju iz logike, osvojio treće mjesto na županijskom natjecanju iz biologije.

Sredstva je ove godine osiguralo nešto više od 40 donatora, fizičkih i pravnih osoba, među kojima je 100 tisuća kuna uplatila Sisačko-moslavačka županija sukladno Odluci o osnivanju Zaklade, čiji je upravitelj Zoran Vasić, između ostalog naznačio: „Na ovaj četvrti Natječaj Zaklade „Iskra”, koji je raspisan 30. listopada ove godine, javilo se 83-je nadarene djece i mladih. Ukupno je to 298 djece i mladih u ove protekle četiri godine koji su kandidirali na naš Natječaj, odnosno Zaklade „Iskra”. Četrdeseti dan od objave Natječaja, 9. prosinca, objavljeni su rezultati, a Zaklada je u tom trenutku raspolagala novčanim fondom od oko 164 tisuće kuna. Tako je ukupno, u ove četiri godine, uz ove 23, dodijeljeno 89 godišnjih nagrada, odnosno ukupne vrijednosti 623 tisuće kuna.”

- Advertisement -

Ne propustite

Predavanje Ante Radonića u sisačkom Planetariju

U srijedu, 06. svibnja 2026, u 19 sati, u...

Prošlog mjeseca 18 zapljena droga u SMŽ – najviše amfetamina

FOTO: ILUSTRACIJA Policijska uprava sisačko-moslavačka je tijekom mjeseca travnja evidentirala...

Održan tradicionalni prijem za vatrogasce u povodu blagdana sv. Florijana

Župan Ivan Celjak se u Sisku susreo s članovim...

Mogućana otežana isporuka pitkom vodom u noći sa utorka na srijedu

Sisački vodovod oObavještava potrošače da će zbog radova na...

Tijekom vikenda 21 prometna nesreća i 319 prometnih prekršaja u SMŽ

Tijekom vikenda na prometnicama u SMŽ se dogodila 21...

Povezane novosti