U četvrtak je raspisan natječaj za rekonstrukciju Zagrebačke ceste u dužini od 1400 metara, od Novog mosta do Odranskog mosta. Napravit će se potpuno novi južni trka, i modernizirati sjeverni, postojeći. Vrijednost je ugovora 38 milijuna kuna plusPDV, a istodobno je raspisan i natječaj za andzor radova vrijedan 1,9 milijuna kuna + PDV. Rok za javljanje na natječaj je 31. kolovoz, a rok gradnje 12 mjeseci od potpisivanja ugovora.
Tako će Zagrebačka ulica nakon rekonstrukcije imati četiri trake (po dva u oba smjera) i kružni tok na raskrižju Mosta Gromova i Zagrebačke ulice.
„Mi planiramo da bi do kraja kolovoza po završetku natječaja, ukoliko ne bude žalbi i bude izabran investitor, radovi trebali započeti u listopadu ove godine. Završetak radova se planira u 2014. godini.”, rekao je član Uprave Hrvatskih cesta Jurica Krleža.
Ostaje nejasno kako će se četverotračna Zagrebačka priključiti na stari, postojeći, Odranski most, jer je bilo planirano da se novi most izgradi do kraja rekonstrukcije Zagrebačke, a obzirom na pomaknute rokove autoceste to izgleda neće biti tako. Na to pitanje nije mogao odgovoriti ni Jurica Krleža.
No, nadovezala se županica Marina Lovrić Merzel koja je kazala da je novi most na Odri u projektu nastavka autoceste Lekenik-Sisak koji definitivno ide. No, Zagrebačka će nova biti izgrađena najkasnije do sredine 2014. godine, a novi Odranski most neće do tada.


