U petak, 8. lipnja 2012. godine, u 18 sati Narodna knjižnica i čitaonica Vlado Gotovac Sisak, u suradnji s HSLS-om Sisak, organizirala je manifestaciju u čast pjesnika, esejista, filozofa, novinara, govornika i političara Vlade Gotovca.
Na manifestaciji su osobe iz javnog i kulturnog života pokušale javnosti približiti Vladu Gotovca kao pjesnika te objasniti snažne veze Vlade Gotovca i Grada Siska. Profesor Nikola Tadić govorio je o poveznici pokojne sisačke pjesnikinje Tee Benčić Rimay i Vlade Gotovca, Bogdan Arnautović govorio je o suradnji svoje nakladničke kuće Aura i Vlade Gotovca, a predsjednik sisačkog HSLS-a, Miljenko Žamarija, zahvalio se svima na pomoći u realizaciji inicijative preimenovanja knjižnice. Supruga Vlade, Simona Šandrić Gotovac, približila je prisutnima iskustvo života s Vladom Gotovcem te se zahvalila svima koji misao i riječ Vlade Gotovca još održavaju živima.
Na Manifestaciji su pjesme Vlade Gotovca čitale djelatnice Narodne knjižnice i čitaonice Vlado Gotovac Sisak Sandra Drnić i Petra Sigur, sisačka pjesnikinja Nataša Nježić, članica Udruge slijepih Grada Siska i dijela Sisačko-moslavačke županije Cvjeta Janković, koja je Gotovčevu pjesmu čitala na brajevom pismu te Linda Rossini Gajšak, podpredsjednica HSLS-a koja je pročitala nekoliko odlomaka iz završne riječi obrane Vlade Gotovca sa suđenja u Zagrebu 1981. godine i nekoliko najsnažnijih rečenica iz govora na Osnivačkom saboru LS-a 1998. godine. Manifestacijom je moderirao tajnik HSLS-a Sisak, Darjan Vlahov.


