U Kutini je odigrano šahovsko prvenstvo mladih Sisačko moslavačke županije, a nastupili si mladi šahisti iz Siska, Petrinje, Kutine i Garešnice.
U najmlađoj skupini do 9 godina nastupilo je 12 natjecatelja i natjecateljica, među kojima i aktualna prvakinja Hrvatske do 8 godina Petra Randić iz Mladosti Petrinja te trećeplasirana s prvenstva Hrvatske do 9 godina i sudionica prvenstva Europe Tereza Dejanović iz ŠD Sisak .
No, ni za favoritkinje nije bilo lako. Nove nade dolaze i već sada je pobjeda na prvenstvu županije u ovoj konkurenciji zaista vrijedna. Nakon sedam kola po švicarskom sustavu, najuspješnija je bila Tereza Dejanović sa 6,5 bodova, vrlo uvjerljivo, ali ipak je morala prepustiti pola boda izvrsnom Matku Krakaru, inače klupskom kolegi.
U dramatičnoj zadnjoj partiji je odlučeno drugo mjesto, jer je borbeni Leon Filković iz Mladosti Petrinja odbio ponudu remija klupske kolegice Petre Randić, iako je bio u slabijem položaju. Petra nije izdržala napetost, jer ju je sputavalo saznanje da joj je dovoljan remi za drugo mjesto, pogriješila je i izgubila te pala na četvrto mjesto.
Matko Krakar je odličnim igrama zadnjeg dana osigurao treću poziciju bez obzira na ostale rezultate.
Na petom i šestom mjestu su se našli Ivor Obućina, najugodnije iznenađenje prvenstva i Tin Krakar, oba šestogodišnjaci iz Šahovskog društva Sisak a odlično su odigrali i Josip Kapetanić iz Siska i Toni Huremović iz Petrinje na diobi sedmog i osmog mjesta kao i Mislav Šmidt iz Garešnice na devetom mjestu.
Sisačka šahovska škola je na ovom prvenstvu doživjela veliki uspjeh, a ni Petrinjci nisu nezadovoljni.
U srednjoj skupini do 13 godina nastupilo je isto 12 natjecateljica i natjecatelja i ponovo je Šahovska škola Sisak doživjela veliki trijumf. Pobjednik je Filip Radenić iz ŠD Sisak ispred Željke Boček iz ŠD Sisak i Jana Mencla, Siščana koji je posuđen Mladosti Petrinja. Na četvrtom i petom mjestu našli su se Bruno Fuček iz ŠK Pješak Kutina i Siščanka Tea Mikliš, potom Marko Desančić iz ŠK Pješak Kutina na šestom mjestu, Ivan Kinderman iz istog kluba na sedmom i Šmidt Domagoj iz Garešnice na osmom mjestu itd.
U najstarijoj skupini kadeta i juniora nastupilo je 8 natjecateljica i natjecatelja. Prvo mjesto je sigurnom igrom osvojio sisački junior Dragan Dejanović, koji je pobijedio u svim partijama.
Na diobi drugog mjesta našli su se kadeti Matija Halavanja i Iva-Mila Brigljević iz ŠD Sisak sa istim brojem bodova i jednakim svim dopunskim kriterijima.
Četvrti je sisački junior Renato Štefančić, koji je tek nedavno počeo igrati, ali je napredovao koracima od sedam milja i već sada je dostojan protivnik najboljima.
Na petom mjestu se našao Matija Lakatoš kadet iz ŠK Pješak Kutina, dok su šesto, sedmo i osmo mjesto zauzeli Rene Muhvić, Ivan Posenjak i Luka Vulić iz Garešnice.
Unatoč izostanku većeg broja kadeta i juniora (posebno sisačkih) zbog drugih važnih obveza, prvenstvo je u potpunosti uspjelo, a najviše razloga za zadovoljstvo imaju Siščani, ne samo zbog izvrsnih rezultata, već i zbog odlične igre u svim kategorijama.


