U protekla 24 sata na području Policijske uprave sisačko-moslavačke zabilježeno je 12 kaznenih djela, od kojih su četiri počinili nepoznati počinitelji. Pet kaznenih djela je počinjeno na području Kutine, četiri na području Siska, dva na području Hrvatske Kostajnice te jedno na području Novske.
Provedenim kriminalističkim istraživanjima nad 27-godišnjim Siščaninom je utvrđeno da je on od početka srpnja do sredine prosinca prošle godine na štetu mesne industrije iz Vrgorca počinio kazneno djelo pronevjere. Naime, kao jedini zaposlenik jedne mesnice u Sisku protupravno je prisvojio novac koji mu je bio povjeren u radu, tj. bez izdavanja računa je prodao robe iz asortimana mesnice u iznosu od 27 948 kuna, za koliko je rečena mesna industrija oštećena. Nakon dovršenog kriminalističkog istraživanja protiv osumnjičenog je Općinskom državnom odvjetništvu u Sisku podnesena kaznena prijava.
Na području Majura u šumi između mjesta Gornji Hrastovac i Srednja Meminska nepoznati počinitelj je u razdoblju od početka rujna 2011. godine do 11. siječnja ove godine motornom pilom porušio 14 stabala hrasta, promjera na panju od 50 do 70 cm, te ih odvezao u nepoznatom smjeru. Oštećeni 49-godišnji vlasnik šume materijalnu štetu nastalu ovom krađom procjenjuje na oko 10 tisuća kuna.
Unazad desetak dana nepoznati počinitelj je u polju u mjestu Potok, općina Popovača, na teretnom vozilu za prijevoz pčela, vlasništvo 37-godišnjeg muškarca iz Popovače, razbio staklo na vratima kabine te nasilno otvorio poklopac motora i ukrao hladnjak, a pokušao je nasilno otvoriti i metalna vrata bunkera, u čemu nije uspio. Oštećeni štetu procjenjuje na oko 900 kuna.
U razdoblju od 5. do 12. siječnja teška krađa provaljivanjem je zabilježena i u mjestu Stari Brod, općina Lekenik, gdje je nepoznati provalio u vikendicu i iz hladnjaka ukrao dvije boce alkoholnog pića.
Zabilježeno je jedno narušavanje javnog reda i mira, počinjeno verbalnim i fizičkim sukobom dvojice muškaraca na području Donjih Kukuruzara. Policiji nisu prijavljeni slučajevi nasilničkog ponašanja u obitelji.
U protekla 24 sata na prometnicama su se dogodile tri prometne nesreća, po jedna na području Kutine, Siska i Novske, a u njima je nastala samo materijalna šteta. U jednoj nesreći je sudjelovao vozač pod utjecajem alkohola od 2,15 promila.

