Naslovnica Sport Ostali sportovi Šahisti uspješni u završnici INA-Sportske igre mladih

Šahisti uspješni u završnici INA-Sportske igre mladih

U svojim dobnim skupinama Leonardo Prihoda osvojio 1. mjesto, Martin Žuljevac 2. mjesto. Tea Mikliš zadovoljna plasmaom u završnicu.

Leonardo Prihoda (Sela kod Siska) u završnicu naše najveće sportske manifestacije djece i mladih, INA-Sportske igre mladih, plasirao se u muškoj konkurenciji 1993. i mlađi, Martin Žuljevac (Sisak) natejcao se u muškoj konkurenciji 1996. i mlađi, a Tea Mikliš (Martinska Ves) u ženskoj konkurenciji 1999. i mlađi.

Svo troje uspješno su prebrodili drugi krug održan u Zaprešiću i osvojili besplatno ljetovanje u u Splitu. No, čak i u završnici turnira, među najboljima i u vrlo jakoj konkurenciji, Martin Žuljevac je uspio osvojiti drugo mjesto u srednjoj skupini, a Leonardo Prihoda pobijediti u najstarijoj i najjačoj skupini. Tea Mikliš se tek ove godine počela natjecati, pa je za nju već i sam prolaz do završnice u najmlađoj ženskoj skupini ogroman uspjeh.

Time je nastavljen niz izvrsnih rezultata mladih sisačkih šahista koji su i ljetne praznike iskoristili za nove uspjehe, a njihova aktivnost ne prestaje. Do konca ljeta slijede treninzi s ruskim šahovskim trenerom Aleksandrom Lysenkom i majstorskim kandidatom Darkom Šukundom, sve kako bi se što bolje pripremili za jesensku šahovsku sezonu.