Najave za subotu, 05. studeni

- Advertisement -

SISAK – U povodu blagdana Sv. Nikole, zaštitnika brodara, lađara, pomoraca, mornara i jedriličara, gradonačelnik Dinko Pintarić će sa suradnicima u subotu, 5. prosinca 2009. godine u 9.30 sati na obali rijeke Kupe (Rimska ulica, na pontonu u blizini Malog kaptola) odati počast svim poginulim pomorcima i svima koji su položili svoje živote na oltar domovine.

SISAK –  Pod motom Darujmo s osmijehom, Gradsko društvo Crvenog križa Sisak od 15. studenog do 15. prosinca provodi akciju „Solidarnost na djelu“ u sklopu koje se prodajom bonova prikupljaju novčana sredstva za ugroženu populaciju treće dobi, ali i djecu i mlade teških socijalnih i ekonomskih prilika.  U sklopu akcije u subotu, 5. prosinca 2009. godine zaposlenici i volonteri GDCK Sisak prodavat će bonove od 9 do 12 sati na punktu Crvenog križa smještenom na Gradskoj tržnici Kontroba,a od 10 sati u prodaji će im se pridružiti i gradonačelnik Dinko Pintarić sa suradnicima.

SISAK – U povodu Dana borbe protiv lova aktivisti Udruga Glas životinja će u subotu, 05. prosinca, u Sisku postaviti informativni štand na kojem će dijeliti prigodni informativni i propagandni materijal, te prikupljati potpisi građana za Peticiju za zabranu lova u Hrvatskoj. Štand će na Tržnici Kontroba biti postavljen od devet pa do 13 sati.

PETRINJA – Buvljak rabljenih stvari bit će održan u subotu 5.prosinca od 11 do 13 sati u Osnovnoj školi Mate Lovraka. Bit će to prilika kupiti rabljenu sportsku opremu, knjige i igračke. Buvljak je u organizaciji Četvrte gradske četvrti.

PETRINJA – Povodom Međunarodnog dana volontera, a u sklopu programa E-misija koji provode udruge CCI iz Zagreba i IKS iz Petrinje u partnerstvu sa Nacionalnom zakladom za jačanje civilnoga društva, Udruga IKS organizira Volontersku zabavu za sve volontere iz svih udruga Sisačko-moslavačke županije ali i sve građane aktivne u zajednici. Volonterska zabava će se održati u centru za mlade KAVEZ (Petrinja, gradski nogometni stadion) u subotu,  5. prosinca od 20:00 sati. Za goste su pripremili disko zabavu uz ritmove 80-tih i karaoke. Ulaz je besplatan.

SISAK – Klub Skwhat će u subotu, 5. prosinca, ugostiti hip-hop velikana Ajs Nigrutina koji će svoj prvi nastup u Sisku te Kajmak & Katran turneju podijeliti sa još jednim velikanom po imenu Timbe! Ulaznice se mogu kupiti u Klubu mladih Skwhat i u bike shopu No Code. Predprodajna cijena je 30 kuna, a na dan koncerta 40 kuna. Ulaz je od 21h.

- Advertisement -

Ne propustite

Povezane novosti