Proteklih 24 sata na području Policijske uprave sisačko-moslavačke zabilježeno je 13 kaznenih djela, od kojih je sedam počinjeno od strane nepoznatih počinitelja.Po četiri kaznena djela počinjena su na području Siska i Kutine, dva na području Novske, a po jedno na području Dvora, Gline i Petrinje. Zabilježeno je šest krađa, pet prijetnji i po jedna teška tjelesna ozljeda i uništenje i oštećenje tuđe stvari.
Policija u Sisku zaprimila je kaznenu prijavu zbog krađe od 54-godišnjaka s područja Općine Lekenik iz čije je obiteljske kuće, iskoristivši kraću odsutnost vlasnika, nepoznati počinitelj ukrao dio novca iz novčanika odloženog ispod jastuka u kuhinji, a manji dio novca ostavio u novčaniku.
Policiji je prijavljena i krađa 16 dasaka koje su se nalazile neosigurane i bez nadzora uz prometnicu u krugu trgovačkog društva u ulici Marijana Cvetkovića u Sisku.
Provedenom kriminalističkom obradom nad trojicom počinitelja, dvojicom maloljetnika s područja Siska te 23-godišnjakom s područja Ivanić-Grada, utvrđeno je da su dana 2./3. srpnja na polju u mjestu Palanjek, Grad Sisak, nasilno otvorili rezervoar na radnom stroju i iz njega ukrali oko 250 litara goriva. Dio ukradenog goriva je pronađen i oduzet te će biti vraćen vlasniku, a zbog počinjene teške krađe protiv počinitelja slijedi podnošenje posebnog izvješća Općinskom državnom odvjetništvu za mladež u Sisku.
Provedenom kriminalističkom obradom nad 39-godišnjakom s područja Novigrada Podravskog policijski službenici Policijske postaje Kutina utvrdili su da je u ponedjeljak, 29. lipnja, razbio prozorsko staklo na svlačionici nogometnog kluba u mjestu Brinjani, Grad Kutina, ušao u svlačionicu gdje je pronašao i popio veću količinu vina, a nakon toga u njoj prespavao. Protiv počinitelja je podnesena kaznena prijava zbog uništenja i oštećenja tuđe stvari.
Zabilježena su dva narušavanja javnog reda i mira, počinjena na području Popovače i Petrinje. Alkoholizirani počinitelj koji je u dvorištu obiteljske kuće u mjestu Potok, Općina Popovača, uz viku i galamu napao suprugu u prisustvu djece te im prijetio smrću, uhićen je te će uz optužne prijedloge zbog naročito drskog ponašanja i nasilničkog ponašanja u obitelji biti doveden na prekršajni sud.
U verbalnom i fizičkom sukobu u ugostiteljskom objektu u Petrinji sudjelovala su četiri počinitelja pri čemu je jedan od njih lakše ozlijeđen, a optužni prijedlog je podnesen i protiv konobarice koja je osobama pod utjecajem alkohola točila alkoholna pića.
Policija je postupala u četiri slučaja nasilničkog ponašanja u obitelji, počinjena na području Siska, Petrinje, Novske i Kutine, a u njima je sudjelovalo šest počinitelja. Dva počinitelja su uhićena te će biti dovedena na prekršajni sud, a jedan je zbog opasnosti da će nastaviti s činjenjem prekršaja zadržan u policijskoj postaji.
Na prometnicama se dogodilo sedam prometnih nesreća, dvije na području Petrinje te po jedna na području Novske, Kutine, Dvora, Sunje i Siska. U tri nesreće četiri su osobe lakše ozlijeđene, dok je u tri nesreće nastala samo materijalna šteta. U nesreći koja se dogodila na području Sunje, a koja je za posljedicu imala samo materijalnu štetu, utvrđena je alkoholiziranost vozača od 3,93 g/kg.