Sisak
Nedjelja, 16 siječnja, 2022

Streljači HVIDR-e uspješni u Kustošiji

- Marketing-spot_imgspot_img

Tradicionalni turnir u gađanju standardnom zračnom puškom “Zagrebačke nade i prijatelji” održan je u subotu, 20. prosinca, u zagrebačkoj streljani Streljačkog kluba “Kustošija”. ŠSK “HVIDR-a SISAK” nastupio je sa dva kadeta i jednom kadetkinjom. Za kadete su vrlo uspješno gađali Damir Kostrić i Ivan Žirković. Kostrić je sa 190 krugova osvojio drugo mjesto, što je odličan rezultat obzirom da je ispred njega juniorski reprezentativac Filip Brinski iz Duge Rese. Žirković je, iako najmlađi natjecatelj, u svojoj kategoriji ( mlađi od 1995.) osvojio 1. mjesto sa 181 krugom, dok je sa tim rezultatom u ukupnoj konkurenciji zauzeo odlično 6. mjesto.

Izvrsno odrađenim mečevima mladi Siščani su si sami napravili najljepši poklon za predstojeće blagdane. U konkurenciji kadetkinja Marini Mačković malo je nedostajalo športske sreće da i ona osvoji medalju. Iako je sa 191 krugom osvojila 5. mjesto, tek jedan je nedostajao za broncu, odnosno dva za srebrnu medalju.