Sisak
Srijeda, 27 listopada, 2021

TENIS : Poraz Čilića, sjajna pobjeda Karlovića

- Marketing-spot_imgspot_img

Prekjučer su naši tenisači u Madridu ostvarili polovičan uspjeh.Marin Čilić je protiv finalista US Opena Andya Murraya odigrao vrhunski meč u kojem je nedostajalo samo malo sreće i koncentracije u ključnim trenutcima za pobjedu. Marin je još jednom dokazao da može ravnopravno igrati s najboljim tenisačima. Možemo žaliti za velikom prilikom koju je Čilić imao u prvom setu kada nije izdržao pritisak serviranja za set nakon što je oduzeo Škotu početni udarac. Taj trenutak je odredio daljnji tok susreta. Murray je vrlo sigurno dobio tie break prvog seta te držao svoj servis u drugom setu, što je i Marinu polazilo za rukom sve do ključnog trenutka meča u gemu u kojem je trebao osigurati tie break, što je Škotu donijelo pobjedu od 7-5 u drugom setu.

Ivo Karlović je odigrao još jedan meč za povijest nakon pobjede nad Rogerom Federerom. Ovaj put je ”žrtva” bio Novak Đoković. Srbin cijeli meč nije pronalazio apsolutno nikakav odgovor na Karlovićev servis, što najbolje dokazuje podatak kako nije imao niti jednu priliku za break. Ivo je vrhunski odigrao tie break i u prvom i u drugom setu što mu je donijelo i više nego zasluženu pobjedu nad svjetskim brojem 3.

No jučer Karlović nije prošao četvrtfinalni meč protiv Francuza Gillesa Simona. Simon je trenutno 16. tenisač svijeta te cijelu ovu godinu igra u sjajnoj formi. Francuz je ove godine osvojio 3 ATP naslova od ukupno 5, a sad je na putu da možda osvoji i četvrti.