Naslovnica Sport Ostali sportovi Zlato i srebro na Europskom kupu

Zlato i srebro na Europskom kupu

Mladi Siščanin Mario Vavro, braneći boje Hrvatske na jakom natjecanju, srebrno odličje osvojio je u pojedinačnoj konkurenciji, a zlatno u ekipnoj.

Na Europskom kupu za juniore i kadete, koje se održalo od 7. do 13. svibnja u Poreču, streličar SK Siscija natjecao se u disciplini složenog luka te se nakon eliminacije svih suparnika u finalu susreo sa svojim reprezentativnim kolegom D. Budenom. U zanimljivom i krajnje neizvjesnom ogledu, Marijeva jedna nesr(p)retna osmica dala je prednost Budenu i meč je završio tijesnim omjerom 147:145.

U ekipnom dijelu Hrvatska je u finalu pobijedila Slovence te je našem reprezentativnom triju (Vavro, Buden, Babok) zasluženo pripalo zlato.

U sportskom životu mladog sisačkog streličara, proglašenog naj sportskom nadom Siska u 2011. godini, vremena za odmor i nema mnogo. Mario Vavro za par dana putuje u Amsterdam gdje će se natjecati na Europskom seniorskom prvenstvu od 21. do 26.svibnja 2012.