Ako o meni trebate znati samo jednu stvar, to je da sam ono jednom pisao o simulatorima i sada ljudi misle da samo njih igram. Što je zapravo donekle i istina. Simulatori su za mene riznica smiješnih situacija, ali i igre koje zaista mogu imati edukativnu vrijednost, samo im se često ne daje prilika za to. Stoga sam to odlučio promijeniti.
Već mi se neko vrijeme u glavi mota ideja o serijalu tekstova (možda i videa) u kojima bih se posvetio temi simulatora te načinima na koje zaista mogu biti zanimljivi i korisni. Prvi simulator (i ujedno prva tema mog serijala) jest PC Building Simulator, koji je iz early accessa izašao prije nekoliko dana. Ova simulacija se čini i kao najbolji početak serijala ako uzmemo u obzir da osim simulacije slaganja računala, PC Building Simulator postaje izuzetan marketinški i edukacijski alat – kako za igrače, tako i za brendove.
Većina nas posjeduje neku vrstu pametnog računala: mobitele, laptope ili stolna računala, ipak, nećete sa svakim tko ih posjeduje moći pričati o tome što je RAM i koja je generacija procesora u njima – slično kao što sa svakim vozačem ne možete razgovarati o okretnom momentu ili turbo punjačima. Većina nas drži da su računala samo alati, a alatima je zadaća da rade svoj posao, i to je donekle točno za dobar dio korisnika. Ipak, ako ste imalo ozbiljniji oko rada na računalu, zaista bi vas trebalo zanimati kako se ono slaže.

Najbolji alat za PC entuzijaste
PC Building Simulator prati neke osnove simulacijskog žanra: ima priču u kojoj praktički krećete od nule te postepeno razvijate svoj servis za…