Petak, 19 travnja, 2024

Siščani zaplivali u Kostreni

Datum:

Marketing

Prva utrka Kupa Hrvatske u daljinskom plivanju perajama održana je u Kostreni kraj Rijeke u  subotu 16. lipnja. Plivalo se u moru po prvi puta ove godine i Ronilački klub Sisak je nastupio je sa ukupno sedam natjecatelja.

Prvo su plivali najmlađi dionicu od 500 metara gdje je za Sisak nastupila Rafaela Kus koja je u svojoj kategoriji osvojila odlično treće mjesto.

Nakon toga plivala se utrka na tri kilometra. U ženskoj konkurenciji Jana Joksimović je doplivala do trećeg mjesta u apsolutnoj kategoriji i srebrne medalje u ”C” kategoriji mlađih juniorki. Ivana Putrić u cilj je uplivala kao četvrta u apsolutnoj kategoriji te je osvojila zlato u ”B” kategoriji juniorki. Za Sisak su na ovoj maratonskoj utrci još uspješno nastupile Monika Frigan i Gabriela Kus. One su u apsolutnoj konkurenciji završile na 8. i 9. mjestu dok su u svojoj ”C” kategoriji zauzele odlično 4. i 5. mjesto.

U muškoj konkurenciji Juraj Supančić je na cilj stigao kao treći u apsolutnoj kategoriji i osvojio medalju brončanog sjaja u ”A” kategoriji. Drugi predstavnik Ronilačkog kluba Sisak Marko Milatović do cilja je doplivao kao šesti u apsolutnoj kategoriji te je u ”A” kategoriji zauzeo 4. mjesto. Ova utrka Kupa Hrvatske u daljinskom plivanju perajama odlično je poslužila i kao trening za Državno prvenstvo u  DPP koje će se održati 7. i 8. srpnja u Medulinu.

Možda vas zanima...

RUKOMET: Momčad U13 slavila protiv aktualnog prvaka države

Ovog je vikenda, u 4.kolu Lige za prvaka, momčad...

Rezultati 1. i 2. županijske nogometne lige

ŽNL - rezultati 19. kola Kolo Datum/vrijeme Mjesto Utakmica Rezultat Status   19 14.04.2024 17:00 Voloder NK Voloder -...