Naslovnica Sport Ostali sportovi Siščani poharali 21. državno prvenstvo u plivanju perajama i brzinskom ronjenju

Siščani poharali 21. državno prvenstvo u plivanju perajama i brzinskom ronjenju

Ekipa ronilačkog kluba Sisak nastupila je na državnom prvenstvu u plivanju perajama i brzinskom ronjenju održanom u Zagrebu 11.i 12. svibnja 2013. na bazenu u Utrinama.

Mladi plivači perajama osvojili su u pojedinačnim disciplinama i u štafetnim utrkama ukupno 30 medalja.

Najuspješnija u ekipi ronilačkog kluba Sisak bila je Jana Joksimović koja je osvojila 6 pojedinačnih medalja od kojih su dvije zlatne. U štafetama je osvojila još 5 medalja od kojih je jedna zlatna. Jana je postala nova juniorska državna prvakinja u disciplinama 800m i 1500m plivanje perajama i u štafeti 4x200m plivanje perajama.

Dunja Bobić je kao članica štafete osvojila 5 medalja te na 4x200m postala državna prvakinja, a uz to osvojila je 3 pojedinačne srebrne medalje medalje.

Monika Frigan i Tena Umljenović su također kao članice štafete osvojile zlato i još po 4 medalje. Uz njih, za Sisak je nastupio i Bruno Raguž koji je u disciplini 400m brzinsko ronjenje doplivao do brončane medalje.