Naslovnica Sport Odbojka Šest aseva za važna tri boda

Šest aseva za važna tri boda

Odbojkaši Siska podebljali su si bodovni konto. S gostovanja u Zagrebu kod ekipe Medicinara vratili su se kući s pobjedom 0:3 (21 :25, 13:25, 24:26) i tri boda u sportskoj torbi pa su sada u mnogo komotnijoj situaciji u nastojanju da izbore ostanak u Superligi, najjačem rangu hrvatske odbojke.

Sisak je protiv Medicinara bolje ušao u utakmicu od domaćina i cijeli prvi set držao se na dva tri poena od protivnika i u konačnici osvojio set, ponajprije zahvaljujući dobroj igri u fazi obrane.

Drugi set, pri rezultatu 4:3 za Sisak, na servis dolazi Matija Tepavac i radi fantastičnu seriju od 8:0. Niti “time out” nije pomogao Medicinaru da Siščanima poremeti ritam te OK Sisak privodi s lakoćom drugi set do kraja.

Treći set bolje otvaraju Zagrepčani. Sisak konstantno zaostaje po par poena i nikako da dostigne suparnika koji na kraju ima i rezultat 24:20. No tada na scenu stupa Tepavac, preuzevši servis postiže 6 aseva za redom i svoj tim dovodi do osvajanja važna 3 boda.

– U ovoj utakmici nismo mogli računati na Jasmina Vakufca, zbog ozljede, a dobru tekmu su odigrali Išek i Jakšić. – rekao nam je kapetan OK Sisak Matija Tepavac, uz kojeg su još nastupili Jakšić, Duraković, Blažević, Alihodžić, Volf, Alić, Velić i Šimić, svi pod trenerskom palicom Mirsada Boba Šarčevića.

OK Sisak je na ljestvici 2. skupine drugi, s bodom zaostatka iza Centrometala s kojim utakmice igra već u ovu srijedu, 21.veljače u Nedelišću, a potom i u Sisku, 24.veljače (18:30, SD Brezovica).