Naslovnica Sport Ostali sportovi Rezltati 4. Sisačkog gimnastičkog vikenda

Rezltati 4. Sisačkog gimnastičkog vikenda

ŠGK “Sokol” Sisak je protekli je vikend, 20. i 21.06.2015., rganizirao 4. Sisački gimnastički vikend u sklopu kojeg su održana natjecanja u sportskoj gimnastici koja su uključena u godišnji kalendar Gimnastičkog Saveza.

U subotu je održano Otvoreno prvenstvo grada Siska u “A”programu za mlađe kategorije, te parove u kategoriji seniori/seniorke. Sudjelovalo je 29 natjecatelja/ki u mađim kategorijama i 2 seniorska para iz ukupno 10 Hrvatskih klubova.

POBJEDNICI:
Muška sportska gimnastika:
– kadeti:  parter – Karlo Karaga – GK Ogulinski sokol
konj s hvatilkama – Josip Vukovac – GK Hr. sokol – Vinkovci
karike – Josip Vukovac – GK Hr. sokol – Vinkovci
preskok – Borna Matić – ŠGK SOKOL SISAK
ruče – Josip Vukovac – GK Hrvatski sokol – Vinkovci
preča – Josip Vukovac – GK Hrvatski sokol – Vinkovci
Zanimlivo je da Luka Vuković iz GK Ogulinski sokol je bio 2. ( drugi ) na čak 4. sprave, ali na žalost nije uspio doći do pobjede.
Rezultai – juniori: preskok – Erik Matija Pandurić – ŠGK Sokol Sisak

Ekipni pobjednici: ŠGK Sokol Sisak

Ženska sportska gimnastika:
– mlađe kadetkinje – preskok – Vita Deković – GK Vita – Rijeka
dvovisinske ruče – Laura Bukovski – GK Dubrava
greda – Katarina Erceg – GK Novi Zagreb
parter –  Katarina Erceg – GK Novi Zagreb
– kadetkinje – preskok – Ema Mihelić – GK Samobor
dvovisinske ruče – Chistina Zwicker – ZTD Hrvatski sokol – Zagreb
greda –   Chistina Zwicker – ZTD Hrvatski sokol – Zagreb
parter –   Tina Zelćić – ZTD Hrvatski sokol – Zagreb
Ekipni pobjednici: ZTD Hrvatski sokol iz Zagreba
PAROVI:  prvo mjesto Marija Sara Mihelić – GK Samobor  i  Krešimir Majdandžić – ŠGK Sokol Sisak
Pokrovitelji natjecanja su bili Grad Sisak i Županija, te Hrvatski gimnastički savez.

21.06. u nedjelju održano je 2.Kolo regije Sjever – kvalifikacija za Završnicu Kupa Hrvatske.
Sudjelovalo je 160 gimnastičara/ki iz svih 9 Klubova regije sjever.
Muška ekipa kadeta iz GŠK “Sokol” Sisak osvojili je drugo mjesto, a najuspješniji pojedinci iz Siska bili su Filip Suprina i Matej Šaban koji su u svojim kategorijama osvojili prvo mjesto i Augustin Plavec koji je uz veliku konkurenciju u svojoj kategoriji osvojio treće mjesto.

Komentirajte