Naslovnica Sport Odbojka Prva pobjeda odbojkaša Quirina

Prva pobjeda odbojkaša Quirina

Nakon poraza od Čazme (3:0) u prvom kolu 2A. Hrvatske odbojkaške lige centar odbojkaši Quirina su ostvarili prvu pobjedu u sezoni. Na domaćem terenu u SD Brezovica su s lakoćom pobijedili županijskog rivala OK Petrinja s maksimalnih 3:0 (25:19,25:14,25:20). Susret su obilježili odlični servisi quirinovaca, bolji blok i općenito bolja igra u svim elementima tako da pobjednik u niti jednom trenutku nije bio upitan.
Od početka susreta quirinovci su nametnuli svoj ritam i diktirali tempo igre. U prvom setu Quirin je odličnim servisima došao do velike prednosti koju su do kraja prvog seta rutinski održavali .

Drugi set je donio još bolju igru i Quirin je vrlo brzo riješio drugu dionicu. Ponovno je servis funkcionirao jako dobro, no treba istaknuti da je proradio i blok. Konačnih 25:14 pokazuje omjer snaga u drugoj dionici utakmice.

Petrinjci su tek u trećem setu zaprijetili. U nekoliko navrata su imali po dva poena prednosti, no quirinovci nisu dopustili smanjenje rezultata. Značajno su podigli kvalitetu igre u drugom dijelu trećeg seta, osobito je do izražaja došla raznolikost napada i s 25:20 su zaključili utakmicu te došli do prvih bodova u sezoni. To je bila osma uzastopna pobjeda Quirina nad OK Petrinja.

Slijedece kolo  (nedjelja, 27.listopada) , OK Quirin Sisak gostuje u Karlovcu protiv OK 4 rijeke.