Naslovnica Izdvojeno Program Božićnog grada ovog vikenda u punom sjaju

Program Božićnog grada ovog vikenda u punom sjaju

Program manifestacije Božić u gradu ulazi u svoju završnicu, a kako to obično biva, finale u trajanju od četiri naredna dana bit će bogato igrokazima, recitalima, pjesmom i plesom učenika i voditelja ovdašnjih škola i dječjih vrtića, plesnih klubova Tina i Top step, Sisačkih mažoretkinja, kao i koledara. Tako će se u danima koji slijede moći uživati u filmovima u Božićnom kinu (u Daskalištu) gdje će u večernjim satima biti igrana predstava Božićni sisački ekopis. U Najljepšoj božićnoj ulici (II Ulica), na pozornici Djeda Mraza, izmjenjivat će se programi sisačkih osnovnih škola, Dječjeg vrtića Sisak Stari i Sisak Novi, zbora Crescendo, Srednje škole Viktorovac, Plesnog kluba Street Shadows, dok će svakodnevno program završavati koncertnim nastupom  Kazališnog benda i cijenjene sisačke i hrvatske vokalistice Lele Kaplowitz, tamburaškog sastava Složna braća, polaznika Pop rock škole zajedno s profesorima, te hrvatskog kantautora i pjevača Nene Belana.
Svake će se večeri u Božićnom tramvaju do pozornice dovesti i Djed Mraz s kojim će se potom sisački mališani moći podružiti u njegovoj kućici u Prolazu sobova (između II i III ulice), a u Radionici vilenjaka tijekom cijelog dana nudit će se mogućnost izrade nakita ili pak božićne čestitke, a ako požele djeci će vilenjaci i oslikati lice.

PROGRAM

20.12.2013.
Adventski trg
17.00 – 19.00 | besplatan božićni grah, priprema Udruženje obrtnika Sisak
18.00 – 19.30 | pjevaju koledari ( Lađarice, KUD Posavina Budaševo, KUD Hrvatsko srce Kratečko, Goranke)

Ulaz Zimska bajka
10.00 | Božićno kino | Božićna priča: Pustolovine iz knjiga vrlina, animirani film
16.30 | Božićno kino | Bijeg Djeda Mraza, obiteljski pustolovni film
18.30 | Božićni sisački ekopis, predstava za djecu

Najljepša božićna ulica
10.00 – 21.00 | Radionica vilenjaka, Igrajmo se Božića
18.00 – 19.30 | pozornica Djeda Mraza (DV Sisak Stari, OŠ Galdovo)
Ples Djeda Mraza (Plesni klub Tina & Športski plesni klub TOP STEP)
19.30                 | Dolazak Djeda Mraza
19.45 – 21.00 | Lela Kaplowitz & Kazališni band, koncert
21.12.2013.
Adventski trg
18.00 – 19.30 | pjevaju koledari ( Češka beseda Jazvenik, Goranke, Izvorno folklorno društvo Posavina Hrastelnica)

Ulaz Zimska bajka
10.00 | Božićno kino | Barbie u božićnoj priči, animirani film
16.30 | Božićno kino | Mali anđeli, animirani film
18.30 | Božićni sisački ekopis, predstava za djecu

Najljepša božićna ulica
10.00 – 21.00 | Radionica vilenjaka, Igrajmo se Božića
17.00 – 19.30 | pozornica Djeda Mraza (OŠ Ivana Kukuljevića, OŠ Sela, OŠ Braća Ribar, Gradski
zbor Crescendo, OŠ Budaševo Topolovac Gušće)
Ples Djeda Mraza (Plesni klub Tina & Športski plesni klub TOP STEP)
19.30                 | Dolazak Djeda Mraza
19.45 – 21.00 | Složna braća, koncert
22.12.2013.
Adventski trg
18.00 – 19.30 | pjevaju koledari ( KUD Radost Sela, KUD Sava Crnac, Češka beseda Sisak, Kolapjanke)

Ulaz Zimska bajka
10.00 | Božićno kino | Božićno svjetlo, animirani film
16.30 | Božićno kino | Zekina božićna priča, animirani film
18.30 | Božićni sisački ekopis, predstava za djecu

Najljepša božićna ulica
10.00 – 21.00 | Radionica vilenjaka, Igrajmo se Božića
17.00 – 19.30 | pozornica Djeda Mraza (OŠ Viktorovac, OŠ Braća Bobetko, OŠ 22. lipanj, Street
Shadows, SŠ Viktorovac)
Ples Djeda Mraza (Sisačke mažoretkinje & Športski plesni klub TOP STEP)
19.30                 | Dolazak Djeda Mraza
19.45 – 21.00 | Neno Belan, koncert

23.12.2013.
Adventski trg
18.00 – 19.30 | pjevaju koledari ( Lađarice, HPD Danica, Arion, KUD Spomenar Sisak)

Ulaz Zimska bajka
10.00 | Božićno kino | Annabellina želja
16.30 | Božićno kino | Djed Božićnjak

Najljepša božićna ulica
10.00 – 21.00 | Radionica vilenjaka, Igrajmo se Božića
18.00 – 19.30 | pozornica Djeda Mraza ( DV Sisak Novi , Gradski zbor Crescendo)
Ples Djeda Mraza (Plesni klub Tina & Športski plesni klub TOP STEP)
19.30                 | Dolazak Djeda Mraza
19.45 – 21.00 | Božićna čarolija Pop rock škole, koncert

Komentirajte