Naslovnica Izbori Lokalni izbori 2017 Pogledajte tko je sve ušao u Gradsko vijeće Siska i Županijsku skupštinu

Pogledajte tko je sve ušao u Gradsko vijeće Siska i Županijsku skupštinu

U gradskom  vijeću grada Siska će biti 12 vijećnika SDP-ove koalicije, 11 vijećnika HDZ-ove koalicije i dva MOST-ova vijećnika. 

U Županijskoj skupštini će sjediti 19 vijećnika HDZ-ove koalicije, devet iz SDP-ove koalicije, po četiri vijećnika MOST-a i koalicije koju je predvodio prof. Vladimir Čavrak, tri vijećnika koalicije HSS i HSP te dva vijećnika koalicije koju je predvodio Darinko Dumbović.

Donosimo popis izabranih vijećnika s tim da će se, ovisno o izabranoj izvršnoj vlasti, taj popis mijenjati na konstituirajućoj sjednici Vijeća i Skupštine.

GRAD SISAK – GRADSKO VIJEĆE

S liste HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ, HRVATSKA KONZERVATIVNA STRANKA – HKS, HRVATSKA SOCIJALNO – LIBERALNA STRANKA – HSLS, HRVATSKA STRANKA PRAVA DR. ANTE STARČEVIĆ – HSP AS ušlo je 11 vijećnika.

1. FRANJO ŠABAN, prof.
2. TONKA JOZIĆ-NOVINC, dr.med.
3. DARKO ŽAK, dipl.ing.
4. ŽELJKA JOSIĆ, dr.med.
5. VLATKA VUKELIĆ, dr.sc.
6. DARJAN VLAHOV, prof.
7. VESNA ŠTENGL, oec.
8. MARIO MARKIĆ
9. ROMANA SKENDER
10. JURE ŠIPUŠ, dipl.ing.

11. MARKO JAJČINOVIĆ;

S liste MOST NEZAVISNIH LISTA – MOST ušla su dva vijećnika

1.. TOMISLAV IVŠIĆ, prof.

2. IVANA KRČELIĆ, struč.spec.admin.publ.

S liste SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE – SDP, HRVATSKI LABURISTI – STRANKA RADA – LABURISTI i HRVATSKA SELJAČKA STRANKA BRAĆE RADIĆ – HSS BRAĆE RADIĆ ušlo je u Vijeće 12 kandidata.

1. KRISTINA IKIĆ BANIČEK
2. MARKO KRIČKA
3. IVICA RENDULIĆ
4. LJUBICA IVŠIĆ
5. ŽELJKO ĐERMANOVIĆ
6. LUCIJA HINIĆ
7. IVAN JURIĆ
8. SRĐAN MARIĆ
9. NENAD VUKUŠIĆ
10. IVICA GRGURIĆ
11. MARKO RADANOVIĆ
12. ZVONKO MARINCELJ

U Županijskoj skupštini će sjediti 19 vijećnika HDZ-ove koalicije, devet iz SDP-ove, po četiri vijećnika MOST-a i koalicije koju je predvodio prof. Vladimir Čavrak, tri vijećnika koalicije HSS i HSP te dva vijećnika koalicije koju je predvodio Darinko Dumbović.

ŽUPANIJSKA SKUPŠTINA

S liste “BANDIĆ MILAN 365 – STRANKA RADA I SOLIDARNOSTI” – “STRANKA RADA I SOLIDARNOSTI”, PROMIJENIMO HRVATSKU – PH, HRVATSKA DEMOKRATSKA REGIONALNA STRANKA – HDRS, BLOK UMIROVLJENICI ZAJEDNO – BUZ ušla su 4 vijećnika.

1. prof. dr. sc. VLADIMIR ČAVRAK
2. JOSIP TAKAČ, dipl. teolog
3. DRAŽEN JURANOVIĆ, bacc. oec.
4. ANĐELKO HRUPAČKI

S liste HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ, HRVATSKA STRANKA PRAVA DR. ANTE STARČEVIĆ – HSP AS, HRVATSKA SOCIJALNO – LIBERALNA STRANKA – HSLS, HRVATSKA KONZERVATIVNA STRANKA – HKS, HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA – HSU, DEMOKRATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA – DSU, STRANKA BOŠNJAKA HRVATSKE – SBH ušlo je 19 vijećnika.

1. IVO ŽINIĆ, dipl. ing. arh.
2. IVANKA ROKSANDIĆ, prof.
3. mr. MIJO ŠEPAK
4. mr. sc. TOMISLAV DUJMENOVIĆ, dr. med.
5. ŽELJKO PAČAREK
6. SLAVKO TEPAVAC
7. DUBRAVKO OBADIĆ
8. SLAVKO MUŽA
9. EMIL FRANJEVIĆ
10. IVICA PERNAR
11. ALIJA AVDIĆ, dipl. krim.
12. MILIVOJ TIČARIĆ
13. MLADEN KOREČIĆ
14. MILJENKO ŽAMARIJA, dipl. ing. agr.
15. ĐURĐA BOBINAC
16. DARIO HEGEL
17. SANJA KOZARIĆ
18. MARIO POSAVAC, dipl. ing. prometa
19. JOCO MARKOVIĆ, mr. sig.

S liste HRVATSKA SELJAČKA STRANKA – HSS, HRVATSKA STRANKA PRAVA – HSP ušla su tri vijećnika.

1. ŽELJKO LENART, dipl. ing.
2. IVICA PANDŽA
3. MIJO LATIN

S liste MOST NEZAVISNIH LISTA – MOST ušla su četiri vijećnika 

1. PREDRAG SEKULIĆ
2. MILAN BRIGLJEVIĆ, dipl. politolog
3. mr. sc. PETAR ĆOSIĆ
4. NIKOLINA BORIĆ, mag. ing.

S liste NARODNA STRANKA – REFORMISTI – REFORMISTI, ZELENA LISTA, HRVATSKA STRANKA DEMOKRATA – HSD, DEMOKRATSKO SOCIJALNA STRANKA HRVATSKE – DSSH
AKCIJA MLADIH – AM ušla su dva vijećnika

1. DARINKO DUMBOVIĆ
2. ZLATKO MEDVED

S liste SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE – SDP, HRVATSKA NARODNA STRANKA – LIBERALNI DEMOKRATI – HNS, SAMOSTALNA DEMOKRATSKA SRPSKA STRANKA – SDSS, STRANKA DEMOKRATSKE AKCIJE HRVATSKE – SDA HRVATSKE
HRVATSKI LABURISTI – STRANKA RADA – LABURISTI, HRVATSKA SELJAČKA STRANKA BRAĆE RADIĆ – HSS BRAĆE RADIĆ, STRANKA UMIROVLJENIKA – SU ušlo je devet vijećnika. 

1. ZDENKO VAHOVEC
2. IVAN NEKVAPIL
3. KARMELA GAJDEK, uni.spec.komp.politike
4. mr. sc. ZORAN VASIĆ
5. NIKOLINA PINTAR, mag. oec.
6. BRANKO JOVIČIĆ
7. ŠABAN KADRIĆ
8. IGOR ŠKOLNEKOVIĆ, bacc. oec.
9. ADELINA IVKOVIĆ

Komentirajte