Naslovnica Sport Odbojka Ples lopte po žici odveo Siščane u završnicu Kupa

Ples lopte po žici odveo Siščane u završnicu Kupa

U drugom susretu četvrtfinala Hrvatskog odbojkaškog kupa ekipa OK Sisak pobijedila je OKM Centrometal rezultatom 3:1 (25:21, 25:19, 23:25, 25:23). Na rovinjski Final four, uz Sisak, plasirale su se zagrebačka i kaštelanska Mladost, te osječka Mursa.

OK Sisak – OKM Centrometal
Hrvatski odbojkaški kup, 2.kolo (2.utakmica)
Sisak, 26.11.2015.
SD Brezovica, gledatelja 250
Suci: Miroslav Milinović i Tin Vedriš (oba ZG)
Delegat: Fikret Bajrić (SK)

OK Sisak
Šarčević, Goran Išek 30, Alić, Vakufac, Tepavac 25, Sabljak 7, Komosar 3, Duraković, Alihodžić, Antonio Išek, Sofilić 9, Bakonji 3 (trener Batnožić)

OKM Centrometal
Čičković 7, Palinkaš 4, Marciuš, Kurteš 14, Gotal, Prlić 25, Vuk, Ščerbakov 4, Posavec, Stanković, Bogdanović 15, Prprović (trener Kovačić)

Kako je prvi četvrtfinalni susret Centrometala i Siska prije tri tjedna završio 3:2 za Sisak, tako su obje momčadi i prije novog sraza najavljivale borbu do pobjede, te su u odlučujući susret ušle vrlo motivirane. Domaći su utakmicu bolje otvorili, a nakon prvog tehničkog odmora rade dvije serije od 4:0 i ostvaruju bitnu prednost koju nisu ispuštali do kraja seta.

Drugi set je bio u egalu do osmog poena, a nakon toga Sisak stvara prednost (16:10) te s nekoliko dobrih servisa i blokova dolazi do konačnih 25:19 i prednosti od 2:0.

No u trećem setu Siščani pokazuju drugo lice. Gube koncentraciju na prijemu i predaji servisa pa na tome Centrometal gradi vodstvo do pred kraj seta. Sisak ipak uspijeva izravnati (23:23) i dolazi u priliku preuzeti vodstvo. Međutim, Goran Išek, najbolji u redovima domaćih, tada griješi u napadu i Centrometal as servisom završava set u svoju korist (25:23).

Četvrti set za domaće ponovo počinje prema crnom scenariju. Centrometalci vode po četiri poena (2:6), (6:10) no Siščani se bude i sustižu suparnike (16:15). U uzbudljivoj završnici gosti imaju problema sa servisom pa set-meč loptu imaju domaći. Sofilićeva “kuhana” lopta prvo pleše po žici mreže, a onda odlučuje pasti na suprotnu stranu i odvesti OK Sisak, nakon nekoliko sezona posta, na završni turnir Hrvatskog odbojkaškog kupa u kojem će još sudjelovati Mladost Marina Kaštela, Mladost Zagreb i Mursa Osijek.

U konačnici, Sisak je ponovno pokazao sklonost oscilacijama, što je ekipa Centrometala, objektivno slabija od sisačke, vješto iskoristila i gotovo u 4.setu gurnula utakmicu u još veću neizvjesnost. Na koncu ipak zasluženo slavlje domaćih, uz čestitke predsjednika Hrvatskog odbojkaškog saveza Zdeslava Barača i dopredsjednika Željka Jurčevića, koji su nazočili cijeloj utakmici.