Petak, 29 ožujka, 2024

“Palo” i reprezentativno zlato

Datum:

Marketing

Hrvači Gavrilovića osvojili odličja u nastupu za reprezentaciju Hrvatske. Do svog prvog seniorskog zlata stigao je Stjepan Lavrić, a Kristijan Šimatić i Tomislav Lavrić bili su brončani.

U Zagrebu je u subotu, 08. veljače održan prvi FILA seniorski međunarodni turnir u hrvanju grčko-rimskim načinom, “Wrestling Tournament Zagreb Open 2014”

U sportskoj dvorani ŠSD “Pešćenica”, domu zagrebačkog i hrvatskog hrvanja, hrvači reprezentativci iz osam zemalja pokazali su svoje vještine i znanja na strunjači.
Među hrvatskim reprezentativcima bili su i članovi petrinjskog Hrvačkog kluba Gavrilović, koji su zabilježili lijepe uspjehe. Kristijan Šimatić u kategoriji 59 kg odličnim je nastupom došao postolja i brončane medalje, kao i Tomislav Lavrić koji je svoju broncu osvojio u kategoriji 98 kg.
U najtežoj kategoriji do 130 kg Stjepan Lavrić je izborio finale pobjedom nad Nemanjom Pavlovićem višestrukim prvakom Srbije, a pobjedom u finalnoj borbi nad Yussup Nunayevim (HUN) došao do svoje prve reprezentativne zlatne medalje u seniorskoj konkurenciji na FILA turniru.

130 kg Lavrić Stjepan (CRO) – Nunajev Juszup (HUN) 3-1

Iza Hrvatske reprezentacije, koja je osvojila pehar za najuspješniju ekipu turnira, na drugom mjestu smjestili su se hrvači iz Srbije, koji su također u najjačem sastavu nastupili na ovom turniru, dok su treće mjesto ekipno osvojili hrvači iz Češke Republike.

Možda vas zanima...

Pretkadetkinje Košarkaškog kluba Sisak pete u Hrvatskoj

Pretkadetkinje Košarkaškog kluba Sisak s omjerom pobjeda i poraza...

KUGLANJE: Pobjeda za kraj i 3. mjesto ŠKK Jedinstva u 2. Hrvatskoj kuglačkoj ligi

U 22., posljednjem, kolu ligaškog natjecanja u 2. Hrvatskoj...

Počela škola stolnog tenisa za učenike – pridružite im se!