Naslovnica Sport Ostali sportovi Održan tradicionalni sisački plivački maraton i utrka za Kup

Održan tradicionalni sisački plivački maraton i utrka za Kup

U nedjelju 03.06.2017. domaćin Ronilački klub Sisak uz pokroviteljstvo Zajednice športskih udruga grada Siska, uz pomoć Zajednice tehničke kulture grada Siska, Turističke zajednice grada Siska, Kajak kanu kluba „Odra“, Zajednice športskih ribolovnih udruga – Sisak, Državne uprave za zaštitu i spašavanje – Područni ured Sisak  te u suradnji s Lučkom kapetanijom Sisak proveo je tradicionalno natjecanje „Sisački plivački maraton“ i 2. Utrku za kup Hrvatske daljinskom plivanju perajama u organizaciji Hrvatskog ronilačkog saveza.

Natjecanje je održano po lijepom i sunčanom vremenu na rijeci Kupi od Mosta Gromova do Starog grada. Dužina staze iznosila je cca 3100 metara uz temperaturu vode 24 °C, dubinu 2-4 metra i brzinu vode 0,8 m/s.

Sveukupno je nastupilo 37 natjecatelja i to 14 plivačica i plivača u kategoriji klasično plivanje dok je u kategoriji  plivanje perajama nastupilo je ukupno 23 natjecatelja.

Apsolutni pobjednik Sisačkog plivačkog maratona u klasičnom plivanju za muške je Matija Luka Rafaj  s vremenom 30 minuta i 18 sekundi, drugi je Toni Šimić iz Vaterpolo kluba Siscia, a treći Marko Rafaj.
U ženskoj konkurenciji  pobjednica je Lucija Pavišić iz Ronilačkog kluba Sisak s vremenom 37 minuta i 38 sekundi, druga je Klara Rafaj također iz Ronilačkog kluba Sisak dok je treća u cilj stigla Milijana Borojević.

U disciplini daljinsko plivanje perajama u 2. Utrci za kup Hrvatske nastupili su klubovi: RK Šoderica Koprivnica, RK Geronimo Zagreb, DPS Zagreb, PD Mladost Medulin, KPA  Drava Varaždin i RK Sisak. Za Ronilački klub Sisak  nastupila je Lana Pavišić koja je apsolutno osvarila plasman na 2. mjesto i Laura Radić koja je osvojila 4. mjesto u konkurencija žena. U muškoj konkurenciji Juraj Supančić iz Ronilačkog kluba Sisak osvojio je 5. mjesto.

 

SISAČKI PLIVAČKI MARATON – REZULTATI

APSOLUTNO BEZ PERAJA

 
MUŠKI            

Br

Ime i prezime

Spol

God.

Kat.

Klub

Vrijeme

 

1

Matija Luka Rafaj

m

1997

A

 

30:18,00

 

2

Toni Šimić

m

1999

A

 

31:55,00

 

3

Marko Rafaj

m

1979

A

 

32:07,00

 

4

Ivan Sajko

m

1988

A

 

33:14,00

 

5

Ivo Begedin

m

2000

B

 

33:40,00

 

6

Luka Begedin

m

2001

B

 

33:43,00

 

7

Ivan Vukmanović

m

1987

A

 

36:46,00

 

8

Mislav Šmit

m

1992

A

 

36:47,00

 

9

Mateo Marenić

m

2000

B

 

39:29,00

 

10

Mislav Kivač Podnar

m

2006

E

 

47:36,00

 

APSOLUTNO BEZ PERAJA

 
ŽENE            

Br

Ime i prezime

Spol

God.

Kat.

Klub

Vrijeme

 

1

Lucija Pavišić

ž

1998

A

 

37:38,00

 

2

Klara Rafaj

ž

2002

C

 

39:36,00

 

3

Milijana Borojević

ž

1973

V

 

43:07,00

 

4

Natalija Banović

ž

1968

V

 

47:47,00

 

DALJINSKO PLIVANJE PERAJAMA

APSOLUTNO ŽENE          

Br

Ime i prezime

Spol

God.

Kat.

Klub

Vrijeme

Bodovi

1

Valeria Kirac

ž

1997

A

RSK Medulin

28:03,00

100

2

Lana Pavišić

ž

2000

B

RK Sisak

30:14,00

93

3

Katja Kukec

ž

2003

C

RK Šoderica

31:04,00

87

4

Laura Radić

ž

2001

B

RK Sisak

31:54,00

82

5

Katarina Kerečin

ž

2004

D

RK Šoderica

33:42,00

78

APSOLUTNO MUŠKI          

Br

Ime i prezime

Spol

God.

Kat.

Klub

Vrijeme

Bodovi

1

Robert Čupev

m

1976

A

RSK Medulin

25:08,00

100

2

Mihael Šestak

m

2002

C

RK Šoderica

25:19,00

93

3

Marko Đurić

m

1989

A

RK Geronimo

26:20,00

87

4

Marco Cafolla

m

2005

D

RSK Medulin

30:04,00

82

5

Juraj Supančić

m

1991

A

RK Sisak

31:26,00

78

6

Mario Gortan

m

2002

C

RSK Medulin

32:37,00

75

7

Luka Bohač

m

2004

D

RSK Medulin

32:45,00

72

8

Denis Dobran

m

1970

V

RSK Medulin

33:31,00

69

9

Tibor Sustolčić

m

2000

B

RK Sisak

ODUSTAO

– 

APSOLUTNO kadeti          

Br

Ime i prezime

Spol

God.

Kat.

Klub

Vrijeme

Bodovi

1

Marco Cafolla

m

2005

D

RSK Medulin

10:16,00

100

2

Luka Bohač

m

2004

D

RSK Medulin

11:32,00

93

3

Lean Osmanović

m

2004

D

RSK Medulin

12:46,00

87

4

Tin Treščeč

m

2009

E

RK Šoderica

12:57,00

82

5

Leo Bradić

m

2006

E

RK Šoderica

13:05,00

78

6

Teo Dobran

m

2006

E

RSK Medulin

14:12,00

75

7

Tristan Horvat

m

2006

E

RK Šoderica

14:23,00

72

8

Marin Sabol

m

2009

E

RK Šoderica

14:41,00

69

APSOLUTNO KADETKINJE            

Br

Ime i prezime

Spol

God.

Kat.

Klub

Vrijeme

Bodovi

 

1

Katarina Kerečin

ž

2004

D

RK Šoderica

13:14,00

100

 

2

Gloria Grđan

ž

2004

D

KPA Drava

13:36,00

93

 

3

Valerija Četrtek

ž

2004

D

KPA Drava

14:25,00

87

 

4

Gita Grabar

ž

2006

E

KPA Drava

14:58,00

82

 

5

Klara Horvat

ž

2007

E

KPA Drava

15:12,00

78

 

6

Paula Radotović

ž

2008

E

RK Šoderica

15:25,00

75

 
Komentirajte