Naslovnica Sport Nogomet Novi bodovi za “staru damu”

Novi bodovi za “staru damu”

Segesta je u 24. kolu 3.HNL Zapad na svom travnjaku porazila momčad Vrbovca 2:1 (1:1).

Domaći su poveli već u 7. minuti iz jedanaesterca kojeg je precizno izveo Matija Bača.

Gosti poravnavaju  rezultat u 24. minuti nakon odlično izvedenog slobodnog udarca s 30-ak metara. Strijelac je bio Vladimir Lalić.

U nastavku susreta obje momčadi imaju svoje prilike, a Vrbovec može žaliti za onima iz 73. minute kada su njegovi napadači dva puta zatresli prečku crveno-bijelih vrata.

Odluka o pobjedniku pala je u 77. minuti, a zasluge ponovo idu raspoloženom Matiji Bača koji je s 20-ak metara iz poluokreta pogodio nebranjeni dio mreže golmana Vrbovca, Nikole Đurđeka.

Valja istaknuti da su gosti od 62. igrali s igračem manje (izravni crveni karton zbog udaranja Marka Medarića s leđa dobio je Mario Fulir), a i tako oslabljeni stvarali su opasne prijetnje. U 83. minuti gosti su bili najbliži još jednom izjednačenju, no loptu ispred nebranjene mreže zaustavio je Medarić.

Pobjeda “staroj dami” nije donijela pomak na tablici. Segesta je i dalje 8., ali sada sa 37 bodova. U subotu, 9. travnja Siščani gostuju kod Opatije, a potom su 16. travnja (16,30 sati) domaćini porečkom Jadranu.