Naslovnica Sport Nogomet NK Rijeka uvjerljiva protiv NK Metalca

NK Rijeka uvjerljiva protiv NK Metalca

Riječani si u ovoj sezoni završnice Kupa nisu dozvolili iznenađenje u Sisku, kao lani protiv Segeste. U samo sedam minuta dvoboja s NK Metalcem riješili su dilemu tko ide u 1/8 finala Hrvatskog nogometnog kupa, a konačan rezultat glasio je 0:6.

U periodu igre od 24. do 31. minute igrači NK Rijeke mrežu capraških plavih pogodili su tri puta, a do isteka prvog poluvremena sisački golman Gavrić morao je još jednom kapitulirati.  Zaključna dva pogotka pala su u 53., odnosno u 78. minuti. Golove su postigli Ah. Sharbini (3), An. Sharbini (2) i M. Matija.

Susret je promatralo je 500-njak gledatelja, među njima bilo je i 30-ak Blue Condorsa, a riječka Armada bila je zastupljena s točno 15 navijača.

-Rijeka je i na terenu potvrdila ono što je svima bilo jasno uoči utakmice, da je izraziti favorit. Vjerujem da svojim pristupom nismo razočarali pune tribine i da smo dokazali da smo zasluženo dospjeli do ove faze natjecanja u Kupu. – riječi su trenera NK Metalca Zorana Buinca.

Susret je promatralo je 500-njak gledatelja, među njima bilo je i 30-ak Blue Condorsa, a riječka Armada bila je zastupljena s točno 15 raspjevanih navijača. Utakmicu je osiguravao velik broj policajaca, ali za intervencijom nije bilo potrebe.

NK Metalac – NK Rijeka 0:6 (0:4)
Sisak, 24.09.2008. – stadion NK Metalac, gledatelja cca 500
Suci: glavni Danijel Trampus (Osijek) ; 1. pomoćni Hrvoje Barišić (Osijek) ; 2. pomoćni Vlatko Lončar (Osijek) ; 4. sudac Mario Novak (Osijek)

Trener: Mladen Ivančić

Rezultat: 0:1 (9/24.min) ; 0:2 (9/28.min) ; 0:3 (10/31.min) 11 m ; 0:4 (9/43.min) ; 0:5 (29/53.min) ; 0:6 (10/78.min)