Naslovnica Sport Košarka Mladi košarkaši deveti u državi

Mladi košarkaši deveti u državi

agrebačka Dubrava je desetu godinu zaredom bila domaćin Otvorenog košarkaškog prvenstva Hrvatske za dječake i djevojčice do 12 godina starosti. 

 
Ove godine prvenstvo je okupilo polaznike škole košarke od Dubrovnika do Osijeka.

 
U četiri dana održavanja natjecanja odigrano je sveukupno 137 utakmica, a 800 djece upisalo je svoje prve službene nastupe i koševe.
 
Muška selekcija Košarkaškog saveza Sisačko – moslavačke županije ostavila je vrlo dobar dojam te je u 4 susreta upisala 3 pobjede i 1 poraz.
 
Selekcija KSSMŽ bila je smještena u skupinu F te je suvereno osvojila skupinu sa stopostotnim omjerom 3-0 te zavidnom koš razlikom +77.
 
U prvom susretu svladana je momčad Čakovca rezultatom 53:17.
 
Drugo kolo donijelo je obračun sa zadarskim ABC- om i novo slavlje naših dječaka rezultatom 57:30.
 
Završni susret skupine donio je dvoboj sa sastavom Ghia Staffa iz Pazina te novu pobjedu rezultatom 36:22.
 
Selekcija se s prvog mjesta plasirala u osminu finala, što joj je donijelo susret sa drugoplasiranim iz skupine E Trogirom koji je tijesno poražen od kasnije brončanog Zadra (19:22) u borbi za prvo mjesto skupine.
 
U iznimno uzbudljivom susretu Trogir je odnio pobjedu rezultatom 44:40 te se plasirao u daljnje natjecanje gdje ga je čekao četvtfinalni dvoboj sa kasnijim prvakom Cedevitom.
 
Samo jedan poraz bio je dovoljan za eliminaciju iz daljnjeg natjecanja te za konačno 9. mjesto u državi u konkurenciji 34 momčadi.
 
Naslov prvaka ponijela je zagrebačka Cedevita koja je u finalu svladala Vrijednosnice Osijek rezultatom 51:32.
 
Vrijedi istaknuti da je Sven Gavranović zauzeo visoko peto mjesto u poretku najboljih strijelaca. Sven je u samo 4 odigrana susreta ubacio 87 poena.
 
U strijelce su se još upisali: Mislav Božo Šako (43 p), Samson Vijačkić (27 p), Ivan Baiutti (19 p), Niko Lukinić (9 p), Boris Džakula (2 p) i Matej Baćan (1 p).
 
 
SKUPINA E:
 
1. kolo: 
 
KS SMŽ – ČAKOVEC  53:17  (16:10, 11:6, 14:1, 12:0) 
 
KS SMŽ: Sven Gavranović 24, Samson Vijačkić 10, Mislav Božo Šako 9, Ivan Baiutti 5, Niko Lukinić 3, Boris Džakula 2, Filip Bezak 0, David Sklepić 0, Matej Baćan 0, Marko Križić 0, Marin Bogović 0, Tibor Rapaić 0, Mirko Stjepanović 0, Marino Križanović 0; trener: Siniša Rogulja, pom. trener: Ivan Vanić
 
 
2. kolo:
 
KS SMŽ – ABC ZADAR  57:30  (11:5, 19:12, 11:11, 16:2)
 
KS SMŽ: Sven Gavranović 21, Mislav Božo Šako 18, Samson Vijačkić 9, Niko Lukinić 4, Ivan Baiutti 4, Matej Baćan 1, Marin Bogović 0, David Sklepić 0, Mirko Stjepanović 0, Tibor Rapaić 0, Antonio Križić 0, Filip Bezak 0, Boris Džakula 0, Marino Križanović 0, trener: Siniša Rogulja, pom. trener: Ivan Vanić
 
 
3. kolo:
 
KS SMŽ – GHIA STAFF PAZIN  36:22  (10:7, 5:5, 9:6, 13:7)
 
KS SMŽ: Sven Gavranović 21, Mislav Božo Šako 7, Ivan Baiutti 4, Samson Vijačkić 2, Niko Lukinić 2, Mirko Stjepanović 0, Tibor Rapaić 0, Marko Križić 0, Filip Bezak 0, Marin Bogović 0, Matej Baćan 0, David Sklepić 0, Boris Džakula 0, Marino Križanović 0; trener: Siniša Rogulja, pom. trener: Ivan Vanić
 
 
TABLICA:
 
1. KS SMŽ                        3    3-0   +77    6  
 
2. ABC ZADAR                  3    2-1    -5     5
 
3. ČAKOVEC                    3     1-2   -42    4
 
4. GHIA STAFF PAZIN      3     0-3   -30    3
 
 
 
OSMINA FINALA:
 
TROGIR – KS SMŽ  44:40  (12:10, 17:13, 10:11, 5:6)
 
KS SMŽ: Sven Gavranović 21, Mislav Božo Šako 9, Ivan Baiutti 6, Samson Vijačkić 4, Niko Lukinić, David Sklepić 0, Mirko Stjepanović 0, Marko Križić 0, Tibor Rapaić 0, Filip Bezak 0, Boris Džakula 0, Marino Križanović 0; trener: Siniša Rogulja, pom. trener: Ivan Vanić
 
 
 
KONAČNI POREDAK:
 
1. Cedevita 
 
2. Vrijednosnice Osijek 
 
3. Zadar 
 
4. Sonik Puntamika 
 
5. Zagreb 
 
6. Trogir 
 
7. Dražen Petrović Šibenik
 
8. Split 
 
9. Selekcija SMŽ 
 
10. Dubrava 
 
11. Kastav 
 
12. Vučići 
 
13. Križevci 
 
14. ABC Zadar
 
15. Cedevita II 
 
16. Dubrovnik 
 
17. Alkar 
 
18. Stoja 
 
19. Crikvenica 
 
20. Selekcija KSZŽ 
 
21. Zagreb II 
 
22. Čakovec 
 
23. Rudeš 
 
24. Požega
 
25. DOŠK Drniš 
 
26. Međimurje 
 
27. Zapad
 
28. Mladost Ivanovec 
 
29. Ghia Staff Pazin 
 
30. Adriatic Split 
 
31. Pešćenica 
 
32. Dubrava II 
 
33. Bosco 
 
34. Vučići Wolfscubs 
Komentirajte