Petak, 29 ožujka, 2024

Međimurci tvrd orah

Datum:

Marketing

HNK Segesta u 13.kolu 2.HNL protiv NK Međimurja ostvarila je tek neriješen rezultat 2:2 (1:1), iako je dva puta bila u vodstvu.

U prvih 5 minuta domaći su tri puta vrlo opasno priprijetili, ali tada je pogodak ostao visjeti u zraku

Prvi pogodak postigao je Igor Deronjić iz jedanaesterca, nakon što je u 11. minuti u kaznenom prostoru srušen Baglama.

U 19. Zoran Zekić morao je napustiti travnjak zbog ozlijede. Zamijenio ga je Marko Lončar.

Gosti su izjednačili preko Žuljevića u 23. minuti. Bio je to prekrasan pogodak iz slobodnog udarca s otprilike 17 metara, preko živog zida crveno bijelih, u desnu stranu gola Čučića.

U egalu se otišlo i na odmor, iako je Segesta imala inicijativu i izgledne prilike.

U nastavku igra domaćih nije bila tako tečna, a Čakovčani njihove greške koriste da priprijete.

Najopasniju prigodu gosti su imali u 65. kada je Slunjski s ruba šesnaesterca pucao snažno. Srećom, vratar Segeste bio je dobro postavljen. Minutu poslije u prilici su crveno-bijeli. Kovačević je izborio slobodni udarac, a izveo ga Baglama. Šut s otprilike 27 m završio je u rukama vratara Međimurja, Banovića.

U 76. minuti veselje na Gradskom stadionu. U obrani Međimuraca griješi Parać, u priliku dolazi Čunčić, ali njegov snažni udarac odbija Banović. Natrčava Lončar i rezolutno posprema loptu u mrežu za 2:1.

Međutim, veselje nije dugo trajalo. U 82. minuti, nakon napada Međimurja po lijevom boku, u prilici se ponovo našao Žuljević. Mirno je naciljao i nesmetano pogodio nebranjeni kut vratiju Segeste.

Rezultat 2:2 nije se mijenjao do kraja iako je igra dobila na ritmu, a pred sam kraj izgubila u korektnosti.

Napadač gostiju Jurica Vručina bespotrebno je oštro startao na Kovačevića, a ovaj ga je za to “nagradio” udarcem rukom. Nastala je gužva, a po okončanju naguravanja žute kartone su dobili izravni akteri, plus golman Segeste Čučić, koji je, izgleda, najglasnije protestirao kod osječkog suca Dejana Bergera.

Kartone u Segesti na ovoj utakmici još su dobili Bajto i Krmpotić. Njih dvojica, a i Kovačević, zbog toga neće igrati u Suhopolju, 22. studenog.

Iduću utakmicu na Gradskom stadionu, ujedno i posljednju u jesenskom dijelu 2.HNL, Stara dama igra 29. studenog protiv NK Moslavine.

2.HNL, 13. kolo
Sisak, 15. studeni 2008.
Gradski stadion, gledatelja 250
suci: Dejan Berger, Davor Batinić, Zlatan Mlinarić (svi Osijek), Miroslav Ulovac (Zagreb)

HNK Segesta: 2 (1)
Čučić, Krmpotić, Puljić, Kovačević, Zekić (19. Lončar), Čunčić, Bača (77. Oštrić), Deronjić (68. Gaćeša), Bajto, Baglama, Janković
Trener: D. Petravić

NK Međimurje: 2 (1)
Banović, Pintarić, Georgievski, Parać, Lima, Vuka (90. Levačić), Žuljević, Darmopil, Mišić, Slunjski (81.Vručina), Eliomar
Trener: M. Vuk

Strijelci: 1:0 Deronjić (11. min – 11 m), 1:1 Žuljević (23. min), 2:1 Lončar (76.min), 2:2 Žuljević (82. min)

Žuti kartoni: Krmpotić (57.), Bajto (86.), Kovačević (90.), Čučić (90.), Vručina (90.)

Možda vas zanima...

Pretkadetkinje Košarkaškog kluba Sisak pete u Hrvatskoj

Pretkadetkinje Košarkaškog kluba Sisak s omjerom pobjeda i poraza...

KUGLANJE: Pobjeda za kraj i 3. mjesto ŠKK Jedinstva u 2. Hrvatskoj kuglačkoj ligi

U 22., posljednjem, kolu ligaškog natjecanja u 2. Hrvatskoj...

Počela škola stolnog tenisa za učenike – pridružite im se!