Naslovnica Sport Ostali sportovi Mariu Vavri još jedan europski naslov u streličarstvu

Mariu Vavri još jedan europski naslov u streličarstvu

Mario Vavro, aktualni europski juniorski prvak počeo je 14. svibnja svoj nastup u individualnim kvalifikacijama na Europskom juniorskom i kadetskom kupu u Ljubljani.

Prvu seriju je pogodio 341 krug, u drugoj 346 krugova, a ukupno 687 za 6. mjesto kvalifikacija .U kombinaciji sa europskom juniorskom prvakinjom Majom Orlić osvojili su prvo mjesto u kvalifikacijama mix timova sa 1370 krugova.

U nastavku natjecanja pobijedil su u četvtrtfinalu Tursku 149:137, u polufinalu pobijedili su  Sloveniju 152:143. U finalu za zlato pucali su protiv Ukrajine i pobijedili 146:143. Riječ je tako o još jednom europksom zlatu za Marija.  Nastavak natjecanja u individualnom dijelu za Marija je 16.05. u eliminacijskim borbama.