Naslovnica Izdvojeno Mario Vavro – najbolji junior Europe

Mario Vavro – najbolji junior Europe

Na Europskom juniorskom prvenstvu koje se održavalo u Poljskom gradu Rzeszowu od 26.02. do 02.03.2013.godine hrvatski streličarski reprezentativac iz streličarskog kluba Siscia sa složenim lukom Mario Vavro osvojio je zlatnu   medalju. Mario je s 590 krugova u kvalifikacijama bio prvi, a s tim rezultatom  postavio je i novi državni rekord.

Serijom pobjeda u eliminacijama osigurao je nastup u finalu prvenstva. U 1/8 je pobijedio talijanskog reprezentativca Nencioni Mihaela 6:0, u 1/4  Rusa Noskov Vitaliya 7:3, a u polufinalu 7:3 pobijedio je Francuza Julien Simona. U finalu prvenstva hrvatski streličar pucao je protiv Belgijanca Renauda Domanskog  koji je u kvalifikacijama zauzeo 3. mjesto. U do kraja neizvjesnom nadmetanju (1:1, 2:2, 2:4, 4:4, 6:4) , nakon odličnih pogodaka u pet rundi po tri strijele rezultat je bio 6:4 za Marija. Ova zlatna medalja je veliko priznanje za dugogodišnji rad mladog streličara, za hrvatsko streličarstvo i sisački sport.