Naslovnica Vijesti SMŽ Konačni službeni rezultati izbora u Sunji

Konačni službeni rezultati izbora u Sunji

Prema službenim rezultatima, u drugi krug prijevremenih izbora za načelnika Sunje ići će Grga Dragičević (HDZ, HSP AS) i Dalibor Medved (SDP,HNS,HSU,UDU). Grga Dragičević dobio je 885 glasova (37,44 %), a Dalibor Medved 730 (30,88%), no kako nijedan nije ostvario potrebnu natpolovičnu većinu drugi krug izbora između njih dvojice bit će 29. lipnja. Na treće mjesto se smjestio kandidat koalicije HSP-HSS Vitomir Šajnović s 581 glasom (24,55%) dok je nezavisni kandidat Josip Radman osvojio 92 glasa (3,89%).

Kod lista najviše je glasova dobila lista HDZ-ove koalicije, 862, lista koalicije HSP-HSS dobila je 567 glasova, a SDP-ova koalicija 524 glasa. U Vijeće su s jednim vijećnikom ušli i Laburisti koji su u nedjelju u Sunji osvojili 165 glasova. U odnosu na prošli saziv Vijeća, koji je raspušten jer nisu donijeli Proračun, situacija se praktički nije mijenjala te će o većini odlučivati vijećnici koalicije HSS-HSP. Od 18 vijećnika, koliko će ih biti u idućem sazivu, koalicija HDZ-HSP AS imat će  sedam vijećnika, SDP-ova koalicija šest, koalicija HSP-HSS četiri te laburisti jednog.

Na temelju članka 86. Zakona o lokalnim izborima (“Narodne novine”, broj 144/12, u daljnjem tekstu: Zakon), nakon provedenih prijevremenih izbora 15. lipnja 2014., Općinsko izborno povjerenstvo Općine Sunja utvrdilo je i objavljuje

 REZULTATE IZBORA ZA

ČLANICE/ČLANOVE OPĆINSKOG VIJEĆA

OPĆINE SUNJA

I. Od ukupno 5.733 birača upisanih u popis birača, glasovalo je 2.363 birača, odnosno 41,22%, od čega je prema glasačkim listićima glasovalo 2.362 birača, odnosno 41,20%. Važećih listića bilo je 2.277, odnosno 96,40%. Nevažećih je bilo 85 listića, odnosno 3,60%.

II. Pojedine kandidacijske liste dobile su sljedeći broj glasova:

1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ 862 glasova 37,86%

HRVATSKA STRANKA PRAVA DR. ANTE STARČEVIĆ – HSP AS Nositelj liste: GRGA DRAGIČEVIĆ

2. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE – SDP 567 glasova 24,90%

HRVATSKA NARODNA STRANKA – LIBERALNI DEMOKRATI – HNS UMIROVLJENIČKA DEMOKRATSKA UNIJA – UDU

HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA – HSU Nositelj liste: DALIBOR MEDVED

3. HRVATSKA STRANKA PRAVA – HSP 524 glasova 23,01%

HRVATSKA SELJAČKA STRANKA – HSS
Nositelj liste: VITOMIR ŠAJNOVIĆ

4. HRVATSKI LABURISTI – STRANKA RADA 165 glasova 7,25%

Nositelj liste: MIRO SRNEC

5. SAMOSTALNA DEMOKRATSKA SRPSKA STRANKA – SDSS 98 glasova 4,30%

Nositelj liste: STEVO ARBUTINA

6. KANDIDACIJSKA LISTA GRUPE BIRAČA 61 glasova 2,68%

Nositelj liste: JOSIP RADMAN

III. Na temelju članka 84. st. 1. Zakona, kandidacijske liste koje sudjeluju u diobi mjesta u općinskom vijeću
su:

1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ

HRVATSKA STRANKA PRAVA DR. ANTE STARČEVIĆ – HSP AS Nositelj liste: GRGA DRAGIČEVIĆ

2. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE – SDP

HRVATSKA NARODNA STRANKA – LIBERALNI DEMOKRATI – HNS UMIROVLJENIČKA DEMOKRATSKA UNIJA – UDU

HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA – HSU Nositelj liste: DALIBOR MEDVED

3. HRVATSKA STRANKA PRAVA – HSP

HRVATSKA SELJAČKA STRANKA – HSS
Nositelj liste: VITOMIR ŠAJNOVIĆ

4. HRVATSKI LABURISTI – STRANKA RADA
Nositelj liste: MIRO SRNEC

 

IV. Na temelju članka 84. st. 2. i članka 85. Zakona, utvrđuje se da su pojedine kandidacijske liste dobile
sljedeći broj mjesta u općinskom vijeću:

 

  1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ
    • HRVATSKA STRANKA PRAVA DR. ANTE STARČEVIĆ – HSP AS
    • dobila je 6 mjesta, te su s te liste izabrani:
      1. GRGA DRAGIČEVIĆ
      2. NIKOLA LONČAREVIĆ
      3. JOSIP MLINARIĆ
      4. ZLATKO BRNAD
      5. DARIO ERCEG
      6. IVICA KOZARIĆ
  2. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE – SDP
    • HRVATSKA NARODNA STRANKA – LIBERALNI DEMOKRATI – HNS
    • UMIROVLJENIČKA DEMOKRATSKA UNIJA – UDU
    • HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA – HSU
    • dobila je 4 mjesta, te su s te liste izabrani:
      1. DALIBOR MEDVED
      2. IVAN KARANOVIĆ
      3. DARKO ČIPOR
      4. MIRO ANTUNOVIĆ
  3. HRVATSKA STRANKA PRAVA – HSP
    • HRVATSKA SELJAČKA STRANKA – HSS
    • dobila je 4 mjesta, te su s te liste izabrani:
      1. VITOMIR ŠAJNOVIĆ
      2. IVAN VIDOVIĆ MILI
      3. RENATO KLARIĆ
      4. NIKOLA MATIĆ
  4. HRVATSKI LABURISTI – STRANKA RADA
    • dobila je 1 mjesto, te je s te liste izabran:
      1. MIRO SRNEC

V. Na temelju članka 107. st. 1. u svezi članka 103. st. 1. i 2. Zakona i članka 20. Ustavnog zakona o pravima nacionalnih manjina (“Narodne novine”, broj 155/02, 47/10 i 80/10), utvrđuje se da na provedenim izborima u općinskom vijeću nije osigurana odgovarajuća zastupljenost pripadnika srpske nacionalne manjine, te se broj članova općinskog vijeća povećava za 3 mjesta.

VI. Na temelju članka 107. st. 3., 4. i 5. Zakona, pravo na dodatne članove u općinskom vijeću ostvaruju

  1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ
    • HRVATSKA STRANKA PRAVA DR. ANTE STARČEVIĆ – HSP AS
    • Nositelj liste: GRGA DRAGIČEVIĆ
    •  
    • dobila je 1 mjesto, te je s te liste izabran:
      1. PERO LONČAREVIĆ
  2. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE – SDP
    • HRVATSKA NARODNA STRANKA – LIBERALNI DEMOKRATI – HNS
    • UMIROVLJENIČKA DEMOKRATSKA UNIJA – UDU
    • HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA – HSU
    • Nositelj liste: DALIBOR MEDVED
    •  
    • dobila je 2 mjesta, te su s te liste izabrani:
      1. ROBERT GRABUNDŽIJA
      2. BOŠKO ZLOKAPA

 

Komentirajte