Subota, 20 travnja, 2024

Karate klub Croatia medaljama potvrdio uspješnu sezonu

Datum:

Marketing

Na Otvorenom PH u Samoboru Siščani su osvojili šest medalja; zlatnu, tri srebrne i dvije brončane. Najuspješnija je bila Klara Prpić, ali trenerski dvojac KK Croatia, Đurić-Krnjaić, zadovoljan je učinkom i svih ostalih svojih natjecatelja.

Samobor je u subotu, 6. prosinca 2014. godine bio domaćin „Otvorenom prvenstvu Hrvatske 2014“, u organizaciji Hrvatskog kyokushinkai saveza i Karate kluba „Mas. Oyama Strmec“. U sportskoj dvorani „Bogumil Toni“ okupilo se 130 karatista iz Mađarske, Slovenije, Bosne i Hercegovine te Hrvatske, tako da je turnir imao međunarodna obilježja.

Prvi dio natjecanja je bio u katama i tu su sisački karatisti „Croatie“ napravili ugodno iznenađenje Prpi- na pobjedni-kom postoljujer su osvojili zlatnu medalju u ženskoj kadetskoj konkurenciji, gdje je Klara Prpić uvjerljivo savladala sve svoje suparnice i pokazala veoma dobru karate tehniku te osvojila prvo mjesto i veliki pehar.

Odličan nastup je imao i Siščanin Daniel Furdi, koji je u konkurenciji limača došao u finale, gdje je sudačkim nadglasavanjem osvojio drugo mjesto.

Ana Kukić je uspjela osvojiti brončanu medalju u konkurenciji starijih kadetkinja te tako zaokružila uspjeh Croatie u katama.

Drugi dio natjecanja bio je u borbama, gdje je Croatia nastupila u sastavu: Roko Aralica kategorija limača, Furdi Daniel kadet, Ana Kukić, Klara Prpić te Alen Božić u kadetskoj konkurenciji.

Nakon kvalifikacija Aralica nije uspio proći u završnicu turnira i osvaja četvrto mjesto, što predstavlja uspjeh obzirom da mu je ovo prva natjecateljska sezona.

„Zlatna“ katašica Klara Prpić se morala zadovoljiti broncom jer joj povreda
koljena nije dozvolila bolji rezultat, ali je unatoč tome bila najuspješnija sisačka natjecateljica.

Dobar nastup je imao Alen Božić koji je uvjerljivo pobijedio svoje protivnike i posustao tek u finalu, tako da je osvojio srebrnu medalju.

Zanimljive mečeve je imala Ana Kukić, koja je brzim nožnim tehnikama došla do finala kadetske kategorije, gdje se sastala sa domaćom natjecateljicom Gabrijelom Sušom i osvojila drugo mjesto.

Trenerski tandem Croatie Nenad Đurić i Dragoslav Krnjaić zadovoljni su učinkom svojih pulena sa osvojenih 6 medalja na državnom prvenstvu, od čega je jedna zlatna, tri srebrne i dvije brončane, a klub je potvrdio uspješnu natjecateljsku godinu.

Možda vas zanima...

RUKOMET: Momčad U13 slavila protiv aktualnog prvaka države

Ovog je vikenda, u 4.kolu Lige za prvaka, momčad...

Rezultati 1. i 2. županijske nogometne lige

ŽNL - rezultati 19. kola Kolo Datum/vrijeme Mjesto Utakmica Rezultat Status   19 14.04.2024 17:00 Voloder NK Voloder -...