Close

Stranica 1 od 2 12 ZadnjaZadnja
Prikaz rezultata 1 do 15 od 16
    Registriran
    03. 2011.

Uobičajeno Slanje pošte pouzećem

Molim ako netko zna kako se to radi da mi objasni malo. Ja sam onaj koji šalje poštu, a druga strana treba platiti paket i poštarinu. Kako mi dođu nazad nj novci? - Isto poštom?
    Što trebam u pošti i naplaćuju li onda dodatno i težinu paketa (šaljem knjige), ako se plaća kao paket (jer do sada nisam plaćala i cijenu paketa već samo sadržaj)...
    i moram li sama zapakirati taj paket ili mi oni u pošti to naprave?

Registriran
    03. 2011.

Uobičajeno

Fuck čini se kako naplaćuju transakciju novca i još neke pizdarije.

Registriran
    04. 2009.

Uobičajeno

pošiljka ide na vagu i plaća se po težini...
    u pošti imaju svoju ambalažu koja se dodatno plaća...zapakiraj sama po mogućnosti u bijeli papir (bar strana na kojoj će biti imena pošiljatelja i primatelja)...
    na papiru navedeš otkupnu cijenu koju primatelj plati da može preuzeti paket...ti novci kroz par dana dođu na tvoja vrata poštom...

Registriran
    03. 2011.

Uobičajeno

Hvala balkanski.

Registriran
    05. 2009.

Uobičajeno

Ako šalješ kao paket onda ti je nešto jeftinije, paket do 5kg ili > +7kn ti je otkupnina
    Sve te troškove fino zaračunaš na cijenu knjiga npr. knjige su 250kn, a poštarina+ otkupnina zajedno 50kn, znači staviš otkupnu cijenu 300kn jer poštarinu plaćaš ti odmah, a primatelj plaća ono što si napisala da je otkupna cijena
    Ovdje si možeš izračunati otprilike koliko će biti poštarina http://www.posta.hr/main.aspx?id=194 , a na pošti ti isto mogu prvo vagnuti paket

Registriran
    03. 2011.

Uobičajeno

Hvala zmija!

Ne znam sad kako bih poslala. Čovjek mi veli da će uplatit na žiro račun prvo, al opet moram platit sve te naknade i sl., a on si je gospodin već izračunal cijenu čisto knjige + 20 kn poštarina.

A teško mu doći iz Zaprešića do centra grada Zagreba. Pa kolike su to udaljenosti dovraga.

Registriran
    03. 2007.
    Godine
    53

Arrow ja sam

slao nekoliko paketa sadnica malina na razne adrese. Jedan g-din iz Čakovca mi je uplatio novce na tekući račun i poslao svoju adresu. Ja donio paket na poštu i poslao ga bez kn plaćanja ,na račun primatelja-poštarina za HP Exspres 37 kn. On platio kad je dobio paket i sve 5. Ne može tebi nitko Naopica određivati poštarinu osim pošte. Ti predaj paket na pošti bez ikakvih plaćanja. Tvoja cijena koju on treba platiti i da se tebi vrati toliko love je OTKUPNINA , a posebno navesti troškove dostave na račun primatelja. Za par dana dobiješ kod poštara svoje novce. NEMOJ NIŠTA PLAĆATI NA POŠTI JER BUŠ SPUŠILA TAJ IZNOS. Ak ti još nekaj nije jasno slob.me zvrcni na mob pa ti objasnim. A ako će ti uplaćivati lovu na račun, pošalji mu paket tek po uplati love na tvoj račun, i opet dostava na njegov račun i boli te briga onda....ČUVAJ SE RAZNORAZNIH MULJATORA I ŽMUKLJARA......SRETNO....

Registriran
    03. 2011.

Uobičajeno

Ma lik se i ne javlja više. Ma ko ga je.be.

Hvala mister ivek.

Nego, kak da ne platim na pošti iznos recimo transakcije novca i ono kilaže paketa (nekih cca 7kn) ako me budu tražili?

Registriran
    03. 2007.
    Godine
    53

Uobičajeno ....

Ma gle ,ja sam došel u poštu u VG, i rekao da želim poslati paket i da sve troškove plaća primatelj, jer smo se tak dogovorili, cura mi odradila papire, vagnula PAKET, polijepila sve markice i FALA-DOVIĐENJA....NE ZNAM KAJ se to sve komplicira. Kompliciraju ti muljatori, koji te žele prevariti - i bjež od njih što dalje... a pošteni ljudi naruče kaj trebaju i hoće , plate kad dobiju i TO JE TO... reci samo teti poštarici da šalješ paket na račun primatelja, i ne bi smjelo bit problema.....pa valjda pošte u VG i Petrinji imaju iste propise ... hebiga....
    Last edited by mister-ivek; 17. 05. 2011. at 11:49.

Registriran
    03. 2011.

Uobičajeno

Hvala Mr. Ivek!

Registriran
    03. 2011.

Uobičajeno

Čovjeku sam sinoć dala žiro račun i sada veli da mu treba i moja adresa jer plaća prek interneta.
    Nemam pojma o tome. Zakaj bi mu trebala moja adresa?

Registriran
    11. 2008.
    Godine
    42

Uobičajeno

nedaj mu doći će te napastvovat

Registriran
    02. 2009.

Uobičajeno

ne treba mu nikakva adresa...ako plaća online bitno je da stavi dobar broj računa, a ako ide u banku u kojoj imaš otvoren račun praktički bi bilo dovoljno skoro samo tvoje ime ali pošto možda ima još neka osoba sa tvojim imenom i prez., mora biti broj računa. ja sam nedavno jednom gosp. u njegovoj banci uplačivao novce i tražili su me broj računa i kada ga je ona ukucala usporedili smo ime koji joj se otvorilo na tom br. računa...
    inaće ako ti se neda petljat sa poštom, ovi ti voze skroz do kućnog praga bez ikakve provizije (jedino nemožeš tražit otkupninu, ali pošto ti uplačuje na tekući to onda i nije problem)...

zagreb i zaprešić su u 1 zoni, a cijena ti je u dolje....

http://www.cityex.hr/hitna-me%C4%91u...ja-paketa/2-32

Uobičajeno

pričate bedastoće...

U nalozima nekih internet bankarstava stoji rubrika adresa, a osim toga ako ti netko uplaćuje na račun, posebice veći iznos onda najmanje što bi trebao je imati tvoje osobne podatke za slučaj da nastane problem.

Drugo, ako ti netko predloži neku opciju slanja nije da bi ti naređivao ili manipulirao tobom nego zato što vjerojatno zna kako se što treba poslati i i želi uštediti koju kunu a ne da mu hpekspresom pošalješ stvar vrijednosti 30kn a on poštarinu još plati 50...

Registriran
    03. 2011.

Uobičajeno

Hvala svima. Stvar riješena.
    Sam treba pričekat da dođe lova.

Informacije o temi

Users Browsing this Thread

Trenutno 1 korisnika gleda temu. (0 članova i 1 gostiju)

Pravila postanja

• Vi ne možete postati nove thread-ove
  • Vi ne možete postati odgovore
  • Vi ne možete dodati datoteke (attachments)
  • You may not edit your posts
  •