Close

Stranica 1 od 7 123456 ... ZadnjaZadnja
Prikaz rezultata 1 do 15 od 98
    Registriran
    01. 2008.
    Godine
    42

Uobičajeno Operacija ''UNA 95''

Na današnji dan započela je akcija ''UNA 95''.
    Zbog glupih poteza hrvatskog političkog vrha, akcija je završila neuspjehom hrvatske vojske.
    Svim poginulim pripadnicaima hrvatske vojske u toj akciji neka je vječna slava i hvala.
    Iskrena sućut njihovim obiteljima.

Registriran
    05. 2010.

Uobičajeno

Također se pridružujem in memoriam,poginulim HRVATSKIM VITEZOVIMA...............samo što se taj nesretna akcija,ne spominje često................kao da su poginuli,nizašto...........a meni se čini i nizašto...........Radi nekih glupavih i viši ciljeva tadašnje naše vlade...............žalosno ali istina.............SVE JEDNO,
    SLAVA IM I LAKA OVA KRVLJU NATOPLJENA HRVATSKA ZEMLJICA...........

Uobičajeno

lijepo je ipak vidjeti da se neki sjećaju tih dana .
    iskrena sućut obiteljima poginulih

Registriran
    09. 2005.
    Godine
    35

Uobičajeno

tekst iz Večernjeg lista

DVOR – Predstavnici UHDDR Općine Sukošan, UHVDR prve Gardijske brigade Tigrovi, općinskog HDZ-a Dvor i HDF-a Dvor u nedjelju su položili vijence za poginule hrvatske branitelje u akciji Una.

– Ja sam sudjelovao u toj nesretnoj akciji i Bogu hvala da sam preživio. Teško mi je sada reći koliko je pripadnika Tigrova poginulo. Još uvijek se vode nestalim trojica Sukošanaca, a do unazad tri godine i moj šurjak vodio se nestalim. Poginuo je prilikom prelaska Une i bio je pokopan na zloglasnoj Manjači. Ova akcija, najblaže rečeno, loše je vođena, bez ikakve potpore i morala je završiti tako kako je završila, - rekao nam je Sukošanac Marijan Foro danas umirovljeni Tigar. Još je rekao da ne bi mogao reći koliko je ukupno bilo poginulih, jer u akciji su sudjelovali i Gromovi, ali ipak kaže kako su gubitci bili veliki. Osim što su položeni vijenci na spomenik u središtu Dvora, podignut za sve poginule branitelje u oslobađanju Dvora, jedan vijenac je bačen i u rijeku Unu za sve one koji se vode nestalim. Dan prije i predstavnici druge Gardijske brigade Gromovi položili su vijence za svoje poginule suborce. Poslije uz kavu u neslužbenom razgovoru mogli smo čuti kako su skoro tri dana nakon dovoženja čamaca i ostale opreme na obalu Une čekali zapovijed. Jedan od izviđača koji je ranije uspio prijeći Unu i snimio položaje Srba, upozoravao je da se ne ide prijeko. Kaže kako je dobro procijenio, jer od skupine koja je prva prešla prijeko niti ni jedan se nije vratio.
    La resignacion es un suicido permanente.

Registriran
    05. 2010.

Uobičajeno

Samo kratko.

Bilo je jako gadno....

Vječna slava i hvala svim poginulim hrvatskim vojnicima i policajcima !

Registriran
    11. 2010.

Uobičajeno

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=a5uevh3lEik[/ame]

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=AYu3nmMD1gI[/ame]

Kukuriku koalicija imala je prije izbora “taktiku,viziju i strategiju”. Taktika je ostala drzavna tajna, vizija je postala zabluda, a strategija je velika pogreska.

Registriran
    02. 2010.

Uobičajeno

Quote Originally Posted by dpreradus View Post
    tekst iz Večernjeg lista

DVOR – Predstavnici UHDDR Općine Sukošan, UHVDR prve Gardijske brigade Tigrovi, općinskog HDZ-a Dvor i HDF-a Dvor u nedjelju su položili vijence za poginule hrvatske branitelje u akciji Una.

– Ja sam sudjelovao u toj nesretnoj akciji i Bogu hvala da sam preživio. Teško mi je sada reći koliko je pripadnika Tigrova poginulo. Još uvijek se vode nestalim trojica Sukošanaca, a do unazad tri godine i moj šurjak vodio se nestalim. Poginuo je prilikom prelaska Une i bio je pokopan na zloglasnoj Manjači. Ova akcija, najblaže rečeno, loše je vođena, bez ikakve potpore i morala je završiti tako kako je završila, - rekao nam je Sukošanac Marijan Foro danas umirovljeni Tigar. Još je rekao da ne bi mogao reći koliko je ukupno bilo poginulih, jer u akciji su sudjelovali i Gromovi, ali ipak kaže kako su gubitci bili veliki. Osim što su položeni vijenci na spomenik u središtu Dvora, podignut za sve poginule branitelje u oslobađanju Dvora, jedan vijenac je bačen i u rijeku Unu za sve one koji se vode nestalim. Dan prije i predstavnici druge Gardijske brigade Gromovi položili su vijence za svoje poginule suborce. Poslije uz kavu u neslužbenom razgovoru mogli smo čuti kako su skoro tri dana nakon dovoženja čamaca i ostale opreme na obalu Une čekali zapovijed. Jedan od izviđača koji je ranije uspio prijeći Unu i snimio položaje Srba, upozoravao je da se ne ide prijeko. Kaže kako je dobro procijenio, jer od skupine koja je prva prešla prijeko niti ni jedan se nije vratio.
    Da,dugo se čekalo.Dio 17 pukovnije koji je presao preko UNE najprije je dobio gumene čamce kojima su bile probušene komore!

Registriran
    02. 2010.

Uobičajeno

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=80ZJC03xEfs"]http://www.youtube.com/watch?v=80ZJC03xEfs[/ame]

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=xaYXjtdd-xA"]http://www.youtube.com/watch?v=xaYXjtdd-xA[/ame]

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=z7NvDGOmfuA"]http://www.youtube.com/watch?v=z7NvDGOmfuA[/ame]
    "Uzdajte se u Boga i držite barut na suvom."

Registriran
    06. 2010.

Uobičajeno

Šta se sramote reći??Pa riječ je o borbi šupaka za činove,hvatao se zadnji vlak..ALI plaćeno je previše,krvlju ljudi koji su iznijeli rat na ledjima.A onda izginuli ovako..Eto zašto bi nam trebao Goli Otok...

Registriran
    01. 2008.
    Godine
    42

Uobičajeno

Quote Originally Posted by MILIVOJ View Post
    Šta se sramote reći??Pa riječ je o borbi šupaka za činove,hvatao se zadnji vlak..ALI plaćeno je previše,krvlju ljudi koji su iznijeli rat na ledjima.A onda izginuli ovako..Eto zašto bi nam trebao Goli Otok...
    Ovo boldano je prava istina.
    Una je kod Dubice pređena sa jednim ranjenim vojnikom.
    Cijeli dan su bili u Dubici, a oko ponoći je došla zapovijed za povlačenjem i to ne zbog snage srpske vojske, i tada je na tom pravcu došlo do pogibije 13 ili 14 pripadnika gromova.
    Zašto su se morali povući...još uvijek se samo nagađa. Iako se prava istina najvjerojatnije krije u stopiranju od strane Amera.

Registriran
    06. 2010.

Uobičajeno

Nije bilo samo tako.Znaš,i Mambe su u Bos.Novom popušile,i to gadno...A mrtvih je bilo JAKO puno.

Registriran
    10. 2008.

Uobičajeno

Osobno sam sudjelovao u "Oluji" baš na području Rujevca i izbjegličke kolone od Žirovca prema Dvoru.Srećom sam se skinuo prije početka "Une",jer tko zna kako bih prošao...Gledao sam malo i video klipove kod "Oravcanina".Snimke su strašne,bez obzira tko je žrtva,ali 90% zločina u prošlom ratu 1991.-1995. su počinili Srbi.Oni su i započeli rat jer su mislili kako će nas dobro naoružani,uz pomoć tzv.JNA i blagoslov velikih sila pregaziti u 7 dana.Kasnije su isti recept iskušali i na Muslimanima,ali bez uspjeha,da bi ih na kraju spašavali Ameri od potpunog poraza.Kakvih je sve apsurda tu bilo!Ako me nešto živcira kod njihonda je to preuveličavanje broja njihovih žrtava i opetovano spominjanje Jasenovca i 2.svjetskog rata.To je uistinu bolesno kod njih.

Registriran
    07. 2009.

Uobičajeno

Počas svim poginulima,kad se sjetim ove akcije naježim se...

Inače neki ovdje baš nisu upućeni..naime crne mambe nisu išle na bos.novi,već na bosansku dubicu i najžešći fajt je tamo bio..

Registriran
    01. 2008.
    Godine
    42

Uobičajeno

Quote Originally Posted by tascam View Post
    Počas svim poginulima,kad se sjetim ove akcije naježim se...

Inače neki ovdje baš nisu upućeni..naime crne mambe nisu išle na bos.novi,već na bosansku dubicu i najžešći fajt je tamo bio..
    Tako je.
    Išle tamo, prešle Unu 10 sati ujutro, a ne u 5 kako je bilo planirano, zauzeli položaje i imali jednog ranjenog. I sve stoji..ta je akcija bila planirana z brda z dola, ljudi su bili dignuti s godišnjeg odmora (moj stari je pozvan u u Petrinju u 20 sati i oko ponoći su krenuli za Dubicu), čamci su bili neispravni. Ali faktor iznenađenja je bio toliki da su Mambe s druge strane Une napravili toliki kaos da Srbi danas to mjesto zovu ''topole užasa''.
    Snaga za uvođenjeu akciju nije bilo.
    Par dana nakon počeli su mirovni pregovori...okončani Daytonom, i to je ključ priče.
    A da Ameri nisu stopirali tu akciju...Bosanski Srbi nebi bili na Drini, nego na bugarskoj granici.
    Pauci i Pume s juga, Muslimani sa zapada, Gromovi i Tigrovi sa sjevera.
    Možeš ti Oriovčanin stavljat te linkove raznih općinara koliko hoćeš, ali stavi link na kojem se prikazuje kako hrabri arkanovi tigrovi, beli orlovi i slične vucibatine pljačkaju VRS u povlačenju i bježe prema Srbiji...ali malo brže od njih....ako se sjetim koji je ja ću ga objaviti.
    27 gromova, 6 tigrova i dečki iz 1. i 2. DP Zagreb te 125. brigade Novska...ukupno 49.(službeni podaci).Vječna im slava i hvala.
    Želim samo reći da te žrtve nisu produkt herojske srpske obrane nego degenerične hrvatske politike.Ne vojnog vrha, nego intimnih prijatelja idota okupljenih oko kreature od hrvatskog predsjednika i ministra obrane.

Registriran
    07. 2009.

Uobičajeno

Bravo rafael-sjajan post i thx na pokretanju teme.

Informacije o temi

Users Browsing this Thread

Trenutno 1 korisnika gleda temu. (0 članova i 1 gostiju)

Pravila postanja

• Vi ne možete postati nove thread-ove
  • Vi ne možete postati odgovore
  • Vi ne možete dodati datoteke (attachments)
  • You may not edit your posts
  •