Subota, 20 travnja, 2024

Dvostruki doprvaci Hrvatske u deset športskih plesova

Datum:

Marketing

Plesači ŠPK-a TOP STEP iz Siska nastupili su na najtežem i najprestižnijem Prvenstvu RH u športskim plesovima održanim u Samoboru.Riječ je o kombinaciji standardnih i latinsko-američkih plesova. I ove je godine ŠPK Top step bio jedini predstavnik grada Siska i Sisačko-moslavačke županije.

Među najmlađim natjecateljima do 9 godina (kategorija mlađi osnovci) bili su i Antonio Galonja i Anja Cerjak koji su pokazali svoje plesne vještine u engleskom valceru, tangu, quickstepu, sambi, cha-cha-cha i jiveu.  Anja i Antonio osvojili su laskavu titulu doprvaka Hrvatske  te su tim rezultatom okrunili prethodno 2. mjesto s prvenstva u standardnim plesovima održanim u Sisku u veljači 2009. i 2. mjesto s  prvenstva u latinsko-američkim plesovima održanim u Varaždinu u travnju 2009.

Nešto stariji Ivan Orabović i Freni Pereković također su osvojili titulu doprvaka Hrvatske u kategoriji mlađe mladeži do 13 godina, plešući engleski valcer, tango, bečki valcer, slowfox, quickstep, sambu, cha.cha-cha, rumbu, paso doble i jive. Oni su na prethodnim prvenstvima osvojili 3. mjesto.

U kategoriji osnovaca do 11 godina Leon i Karla Kovačić osvojili su izvrsno 6. mjesto u finalu!

U svojim polufinalima plesali su Matej Galonja i Dora Orabović u kategoriji mladeži do 15 godina, a u četvrtini finala Azra Šarčević i Mihael Bišćan, Mia Kondić i  Marko Alapić te Marko Šapina i Mirna Butković.