Naslovnica Sport Nogomet Crveno-bijeli srušili Crikvenicu

Crveno-bijeli srušili Crikvenicu

HNK Segesta je u 14. kolu prvenstva sa 2:1 (1:0) pobijedila vodeću ekipu 3.HNL Zapad.

NK Crikvenica je Staroj dami uoči utakmice “bježala” 11 bodova, ali u Sisku nije ostavila dojam neosvojive tvrđave.

Najzaslužniji za Segestinu pobjedu, koja im je zasigurno popravila samopouzdanje, bio je Josip Balen, strijelac oba zgoditka. Prvi je postigao u 40. minuti po asistenciji Osmanagića, a drugi u 77. nakon ubačaja Bače.

Gosti su svoj gol postigli u 69. minuti preko Miljenka Kumića, prekinuvši na kratko dominaciju domaćih.

Dosadašnji prvenstveni skor trenera Segeste Ratka Ninkovića iznosi šest pobjeda, četiri neodlučene utakmice i isto toliko poraza. Osvojena su 22 boda, dovoljnih za 6. mjesto. Drugoplasirano Vrapče te treći Radnik imaju po 26 bodova. Zelina je na 4. mjestu sa 25 bodova, a Dugo Selo na 5. mjestu sa 23 boda.

U 15. kolu, koje se igra 13. studenog, Segesta gostuje u Labinu kod pretposljednje momčadi Rudara.